Dabangg 2

e-batta   2016. 12. 09.

Ezt a Salmant imádom!

Istenien szórakoztam rajta! Ezt a Salmant imádom! Pimasz, arrogáns, vicces, durva, és nem fél senkitől (kivéve a feleségét). Már az első részt is szerettem, de ez még azon is túltett. A Khan família kitett magáért, az első rész sikerét meglovagolva alig két év után egy magasabb szintre emelték a korrupt zsaru kalandjait. (Bátyja Arbaaz volt a producer, a rendező, és ő játssza az öccsét Makkhit is, sógornője Malaika Arora Khan pedig a producer, és egy itemsong erejéig ő is beugrott, ahogy már az előző részben is megtette). Ismét szereztek egy drabális ellenfelet, Sonu Sood helyett ezúttal Nikitin Dhert (Jodhaa Akbar, Mission Istaanbul), és repesett a szívem, amikor megláttam a stáblistán Prakash Raj nevét. Salman Khan és Sonakhsi Sinha már férj és feleség, de továbbra is húzzák egymást, kedvesen évődve, de nagyon viccesen. A legjobb jelenetek azonban, amikor Chulbul Pandey a fatert vicceli meg telefonbetyárkodással, vagy amikor találós kérdést tesz fel egybites öccsének, aki heteken át a megoldáson agyal. És amikor rájön a megfejtésre, akkor meg kellett állítanom a filmet, annyira nevettem! Az akciójelenetek szuperek voltak, mintha rajzfilmet néznék, a táncok is lehengerlőek, egyedül a zene nem fogott meg. Az valahogy olyan másodrangúnak tűnt. Főleg, mert az első rész fülbemászó dallamai után már voltak elvárásaim. De végül is nem volt olyan fontos, mert Salman teljesen elvaráz... több»

PinkPetra   2016. 04. 29.

Nagyon unalmas.

Amikor táncra perdül a színpadon a trinidadi Sundar Popo énekessel, a Philori Bina Chutney Kaisee Bani zeneszámra ropja, amelyet először a Ghar Dwaar című 1985-ös filmben Baaja Baja címmel énekeltek el.

(e-batta)

A legnagyobb bevételt hozó film volt az elsőfilmes rendezők sorában, míg ezt a rekordot meg nem döntötte Sajid Nadiadwala a 2014-es Kick-kel. Érdekesség, hogy mindkét filmnek a főszereplője.

(e-batta)

Anubhav Sinha otthagyta a film rendezői székét, ezért Arbaaz Khannak kellett átvennie a forgatást.

(e-batta)

Prakash Raj elégedetlen volt a szerepének a hosszával, ezért megtagadta az utószinkront, Arbaaznak egy szinkronszínésszel kellett helyettesítenie.

(e-batta)

Arbaaz Khan első rendezői és produceri munkája.

(e-batta)

A filmről azt híresztelték, hogy a készítők a folytatást csak a nagy bevétel miatt hozták össze, ezért gyenge a történet és kiszámíthatóak az események.

(e-batta)

huszonhárom éve tartó pályafutása során ez az első film-folytatása.

(e-batta)

A film zenéjét most is a Sajid-Wajid duó készítette, akárcsak az előző részét. Ráadásul egyedülálló módon mind az öt dal amolyan folytatása az első rész dalainak. A Tere Mast Mast Do Nain címe most Dagabaaz Re, a Munni Badnaam-é lett a Fevicol Se, a Humka Peeni Hai-é a Pandey Ji Seeti, a Chori Kiya Re Jiya pedig a Saanson Ne. A címadó Hud Hud Dabangg dalt pedig a Dabangg Reloadedben folytatták. Minden dalnál ugyanaz az énekes volt az előadó is.