Videók

Ruth Wilkins (Joan Caulfield) szülei megdöbbennek, amikor egy nap beállít William Seacroft hadnagy (William Holden) a házukba, hogy engedélyt kapjon a lány kezének megkérésére, amikor már odaígérték lányukat egy bankárnak. Mint később kiderül Ruth huga (Mona Freeman)… Több

Forgatókönyvíró: Arthur Sheekman, Norman Krasna
Premier: 1947.06.10.

2019.01.28 JcWh

William Holden legjobb romantikus vígjátéka

Hihetetlen mennyire szórakoztató ez a film figyelembe véve, hogy 1947-ben jelent meg. Ez elsősorban a két főszereplőnek és a négy további mellékszereplőnek köszönhető, akik egytől-egyig zseniálisak szerepükben. De a sztori is eredeti és szórakoztató, szerintem simán kenterbe verne sok mai vígjátékot. William Holden nagyon fiatal, nagyon jóképű és fergeteges a szerepében, egyértelműen ez Holden legjobb vígjátéka. Bill Holden az efféle szerepeit próbálta meg magáról lerázni ebben az időszakban, de kétségkívül még a fiatal énjéhez passzoltak ezek a mosolygós, jóképű karakterek. A filmnek készült két folytatása is, amiből a Dear Wife-ot is ajánlom. Készítettem feliratot a filmhez, a neten rátaláltok.

A kritikusok el voltak ragadtatva a háborús szolgálatból visszatérő William Holden játékától, amit természetesnek és könnyednek neveztek. Néhányan változást véltek felfedezni Holden háború előtti színészkedési stílusához képest.Szerző: JcWh

William Holden csupán 10 ezer dollárt kapott a film főszerepéért. Tíz évvel később, karrierje csúcsán többször félmillió dollár feletti fizetségeket vehetett kézhez.Szerző: JcWh

A film stábtagjai között két magyar származású személyt is találhatunk. Az egyik Verebes Ernő színész, aki a főpincért alakította. A másik pedig (az 1966-ban Oscar-díjat is elnyert) Ernest Laszlo (László Ernő), aki a film operatőre volt.Szerző: JcWh

A film az 1947-es év egyik nagy vígjáték kasszasikere volt az USA-ban.Szerző: JcWh

Habár a film szerint a cselekmény New York egyik külvárosában játszódik, a színdarabban pontosan kijelölték a Queens-i Key Gardenst helyszínként.Szerző: JcWh