Delfines kaland 2.

Dolphin Tale 2

A két Delfines kaland film (2011 és 2014) között Harry Connick Jr. és Kris Kristofferson még egy filmben, az Angyalok énekében is egy apa-fia párost alakított.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben megjelenik Bethany Hamilton, szörfbajnok is, aki 2003 októberében egy cápatámadás következtében elvesztette a bal karját. Életéről önéletrajzi műve alapján, 2011-ben film készült, Soul surfer (Életem a szörf) címmel, amelyben AnnaSophia Robb alakítja őt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rufust két pelikán játszotta: Ricky és Lucy. Minkettőjük a Clearwater Marine Aquarium lakója.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film megjelenésétől kezdve az Akvárium munkatársaihoz email-ek és levelek tízezrei érkeznek azoktól a szülőktől, akiknek a gyermekei valamilyen testi fogyatékossággal rendelkeznek, vagy autisták, kemoterápiás kezelésben részesülnek, így azonosulni tudnak Winter és társainak történetével. A Delfines kaland innen nyeri igazi értelmét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mindkét fiatal színész, Nathan Gamble és Cozi Zuehlsdorff is úgy nyilatkozott, hogy a film forgatása és Winter megváltoztatta az életüket. Ezentúl egészen máshogy fognak nézni azokra, akik valamilyen fogyatékossággal élik az életüket és a történet erőt ad ahhoz, hogy bátrabban szembenézzünk az életben előforduló kihívásokkal.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A két delfinben, Winterben és Hope-ban sok a közös vonás. Mindketten nőneműek, 2-3 hónap eltéréssel közel egykorúak, ugyanabba a fajtába tartoznak és ugyanazon a partszakaszon találta meg őket Teresa Mazza. Hope-ot ugyanaz a mentőcsapat mentette meg, aki Wintert is, 5 évvel és 1 nappal Winter érkezése után.Szerző: ArpiHajdu és Réci

2010 decemberében, az első Delfines kaland film forgatásának utolsó napján a stáb záró bulit tervezett, amikor David Yates, a Clearwater Marine Aquarium igazgatója telefonhívást kapott, hogy Kelet Florida partjainál találtak egy baby delfint, aki segítségre szorul. Amikor az Akvárium munkatársai felrohantak a kis delfinnel, a filmes stáb még jelen volt és azt kérdezték: "Még mindig forgatunk?". Így a Delfines kaland 2. részét nem tervezték meg előre, de a sors úgy hozta, hogy el kellett készülnie a filmnek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az első előzetest 2014 április 11-én mutatták be, a másodikat pedig június 13-án.Szerző: ps

A forgátas helyszínéül a Clearwater Marine Aquarium szolgált, amely Clearwater városában található, Floridában.Szerző: ps

A forgatást Filming 2013 október 7-én kezték és 2014 január 22-én fejezték be.Szerző: ps

A film megtörtént eseményt mesél el, de nem dokumentum film, a történet leginkább Charles Martin Smith tollából származik.Szerző: ps

Ez volt Ashley Judd és Morgan Freeman ötödik közös produkciója.Szerző: ps