Kacsaleves

Duck Soup

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film az 5. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 60. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87

A fiktív ország, ami végül a Sylvania nevet kapta, a korai vázlatokban még az Amnesia nevet viselte. Szerző: rbernadett

A korai vázlatokban Vera, Trentino unokahúga volt. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

Az eredeti forgatókönyvben romantikus kapcsolat volt Vera Marcal és Bob Roland között, de végül ezt kivágták még a film bemutatója előtt. Szerző: rbernadett

Amikor megkérdezték, hogy milyen politikai jelentősége volt a filmnek, Groucho Marx állítólag azt felelte, "Milyen jelentősége? Mi csak négy zsidó voltunk, akik próbáltunk nevettetni."Szerző: rbernadett

Az olasz diktátor, Benito Mussolini betiltotta a filmet Olaszországban, mert azt gondolta, hogy az közvetlen támadás az ő személye ellen. Amikor ennek híre elérte a Marx testvérek, azok állítólag el voltak ragadtatva.Szerző: rbernadett

Ez az 1933-as zabolátlan vígjáték a Marx-testvérek dicsőséges pályafutásának koronája. Szerző: Archívum