dailyfilmsan   2019. 05. 25.

Engem nem ragadott meg a film. Egy polgárpukkasztó, mérvadó és történelmet átíró esemény hátterének egyik kisebb emberéről szól. Azt elismerem hogy erkölcs szempontjából a főhős ott van a szeren, de semmi mást nem tudott nyújtani a film. Csak egy kon... több»

citizenfour99   2016. 08. 06.

A filmnek köszönhetően megismerhettem Thomas Moore életét, történetét. Egy remek történet az emberi kitartásról, illetve hitének a megőrzéséről. VIII. Henrik-et pedig ebben a filmben formálják meg a legjobban véleményem szerint. Nagyszerűt alkotott Fred Zinnemann és aktuális csapata. Érdemes megnézni mindenféleképpen.

dps   2015. 05. 01.

Mitől lesz ember az ember?

A meggyőződés hajthatatlansága, a bölcsesség és ész ragyogása: Fred Zinnemann kifogástalan filmje azt kutatja, hogy mi az, ami meghatározza az embert, vagy, hogy a lényegileg meghatározatlan emberből mi hiányzik, amit nem lehet csak úgy megvásárolni,... teljes kritika»

Kevin Smith egyik kedvenc filmje.

(dailyfilmsan )

A forgatás 12 hétig tartott.

(dailyfilmsan )

A Vatikán a "nagyszerű filmek" listájának vallási kategóriájába sorolta a filmet.

(dailyfilmsan )

Ez volt az egyetlen alkalom, amikor Robert Shaw és Orson Welles együtt dolgozott.

(dailyfilmsan )

Orson Welles (Wolsey bíboros) Wolsey hivatalos pecsétjét, valamint autentikus báránybőr pergamenjét használta a filmben.

(dailyfilmsan )

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1966-ban.

A film forgatókönyvének írója, Robert Bolt egy kedves barátjának, John Hustonnak kívánta adni Norfolk alakjának megformálását, azonban ő nem vállalta el.