Az oroszlán télen

Az oroszlán télen

The Lion in Winter

Kétrészes történelmi dráma James Goldman színdarabja alapján. 1183-at írunk, és II. Henrik angol király családjában szó szerint forrnak a kedélyek. Feleségét, Eleanor királynét egy toronyba zárják, mert többször is megpróbálkozott a trónfosztással. A politikai helyzet azonban nem könnyű, és az… Több

Rendező: Anthony Harvey
Forgatókönyvíró: James Goldman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1972.08.24. | Netflix (2023.02.01.)

2017.08.17 penzesisti

Szeretem a hasonló filmeket, aminek van történelmi alapja, és már önmagában is érdekes lenne, de ez még fűszerezve van ármánnyal és érzelemmel, szerelemmel, vívódással.

2017.03.10 NorbiP

Maga a film szerintem dögunalmas volt, de a két főszereplő hatalmasat alakított. Az egyetlen dolog, amire emlékszem így távlatból, a színészek játéka, ha másért nem, ezért érdemes megnézni.

2015.05.19 mártilány

a tökéletességik kiélezett párbeszédek, egy jó adag cinizmussal. vágyódás a hatalomért, gyűlölet, intrikák, bosszú, kétszínűség minden mondatban és minden tekintetben. a királyság demitizálása, húsvér szereplők. minden megvan benne.

2015.02.23 luba323

nagyon magas színvonalú dráma, amiben uralkodó erejűeg a jól kidolgozott dialógusok, és persze a színészek, akik ezeket előadják

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1968-ban. Szerző: dulkap