Az oroszlán télen (1968)

The Lion in Winter

NorbiP   2017. 03. 10.

Maga a film szerintem dögunalmas volt, de a két főszereplő hatalmasat alakított. Az egyetlen dolog, amire emlékszem így távlatból, a színészek játéka, ha másért nem, ezért érdemes megnézni.

penzesisti   2017. 08. 17.

Szeretem a hasonló filmeket, aminek van történelmi alapja, és már önmagában is érdekes lenne, de ez még fűszerezve van ármánnyal és érzelemmel, szerelemmel, vívódással.

mártilány   2015. 05. 19.

a tökéletességik kiélezett párbeszédek, egy jó adag cinizmussal. vágyódás a hatalomért, gyűlölet, intrikák, bosszú, kétszínűség minden mondatban és minden tekintetben. a királyság demitizálása, húsvér szereplők. minden megvan benne.

luba323   2015. 02. 23.

nagyon magas színvonalú dráma, amiben uralkodó erejűeg a jól kidolgozott dialógusok, és persze a színészek, akik ezeket előadják

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1968-ban.