Ördögök

Ördögök

The Devils

Franciaország, az 1630-as évek eleje. XIII. Lajos udvari színházának új bemutatója a hugenották feletti győzelmet dicsőíti. Eközben az egyik déli kisvárosban, Loudunban békésen élnek egymás mellett a két vallás hívei. Mindez a függetlenségüket jelképező falnak és az ambiciózus jezsuita atyának, Urbain Grandiernek köszönhető. A jóképű papért bolondulnak a nők, az Orsolya-rendi apácazárda lakóit is beleértve. Amikor Grandier visszautasítja a főnöknő közeledését, Johanna boszorkánysággal vádolja meg a papot. Az ördögűzéssel Barre atyát bízzák meg. Aldous Huxley regényéből és John Whiting színdarabjából.

Rendező: Ken Russell
Murray Melvin
Michael Gothard
Georgina Hale

2018.07.23 lollipopp

Számomra ez a film abszolút felkavaró volt, bár azt is meg kell mondjam, hogy egyáltalán nem hatásvadászatként érzékeltem. Nem csupán megborzongtatja az embert, hanem erős képi világával gyakorlatilag bele is égeti magát a retinákba.

2017.01.23 dosty

Mindenképpen erős idegzetűeknek ajánlanám csak, mivel tele van eléggé nyugalom megzavarására alkalmas jelenetekkel, de egyszer mindenképpen érdemes vele megpróbálkozni.