Az elefántember

Anthony Hopkins
Wendy Hiller
Anthony Hopkins
John Hurt

A múlt századi Londonban találkozik John Merrick (John Hurt) és Dr. Frederick Treves (John Hurt). A két férfi között mély barátság születik, amit a kor nem néz jó szemmel: Merrick, az "elefántember" ugyanis egy cirkuszi attrakció, az orvos pedig nem hajlandó tudomást venni kora kegyetlenségéről,… Több

Rendező: David Lynch
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.01.29.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2017.11.20 Deku

Véleményem szerint ezt kár volt még gondolatba foglalni is nemhogy megvalósítani. Ez valami pusztulat volt totális káosz és rémes volt amit elkészítettek. Ez persze az én nézőpontom, nekem nem tetszett és slussz.

2017.03.12 NorbiP

Egy szép történetet mesél el kerek egész. A színészek nagyon jók, és a téma eléggé megrázó. Bátran tudom ajánlani azoknak, akik szeretik a drámákat, és életrajzi filmeket.

2015.05.22 Laci000

Én ettől a filmtől csak szomorú lettem, mivel szörnyű témát feszeget, azt hogy az emberek mennyire aljasok tudnak lenni egy testileg fogyatékos emberrel, pedig ez nem az ő bűne... Kedvelem Anthony Hopkins-t és nagyra tartom a munkásságát, de ez a film nem kötötte le a figyelmemet.

2015.02.24 dóri

Egy nagy társadalom kritikát fogalmaz meg a film. Egy valós életen keresztül mutatja be az emberi kegyetlenség egy igen gyakori fajtáját. Az egész film legpozitívabb karaktere maga John Merrick, de azért rajta kívül is lehet látni pár önzetlen embert... Több

2016.02.09 Galway

Anthony Hopkins fantasztikus, külön tetszett hogy fekete-fehér a film. Sajnos aktuális a téma. A mai világban is hasonló a helyzet, persze nem nyíltan, de ugyanúgy mutogatják a valamilyen testi deformitással küzdő embereket, a TVben a nagyközönség e... Több

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című listában.Szerző: Norbi

Amikor Treves először találkozik az Elefántemberrel, ejt egy könnycseppet. Anthony Hopkins a halott édesapjára gondolt a forgatáskor, hogy sírni tudjon. Szerző: SódóGA

Merrick valójában sosem tudott olyan tisztán beszélni, mint a filmben, mivel erősen deformáltak voltak a hangképző szervei is. Az esetek nagy részében Treves tolmácsolt a látogatóknak. Akik jól ismerték, megértették a beszédét, melyet az idő múlásával egyre nehezebben lehetett kivenni. Szerző: SódóGA

A film executive producere Mel Brooks volt, ő kérte fel David Lynchet a rendezői székbe, és ő hagyta jóvá, hogy fekete-fehérben forgassanak. Neve ugyanakkor nem szerepelt a hivatalos stáblistán. Szerző: SódóGA

Narcos
2015