Veszélyes kölykök (1995)

Dangerous Minds

Norbert93   2019. 05. 29.

Nem értem a film alulértékeltségét, tudom, hogy nem egy filmművészeti klasszikus, de úgy gondolom sokakra volt hatással és sok emberben hagyott kisebb nyomot. A tanár-diák viszonyokra épülő filmeknek nem a legkiválóbb darabja, ez is igaz, de nem gon... több»

Domino   2017. 05. 09.

Szerintem már eleve a magyar cím sem valami találó, bár a történet elég érdekes, ami viszont mindent visz, az Michelle Pfeiffer alakítása. Szerintem ő tartja az egész filmet, merthogy maga a sztori talán nem is lenne annyira eredeti, de az ő karaktere visz bele egy kis pluszt.

paval   2017. 03. 11.

Eléggé tele van üresjáratokkal, nem is tudom hányszor láttam már filmben ezt a koncepciót, a kilencvenes évek elején-közepén eléggé felkapott téma volt az ifjúság az amerikai filmekben. Nem a legjobb darab ezek közül a Veszélyes kölykök, de szerintem egyszer simán meg lehet nézni még így is.

Renoly Santiago
Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer karaktere és a film néhány jelenete szerepel az amerikai rapper, Coolio híres zenéjének, a Gangsta's Paradise-nak a klipjében.

(Norbert93)

A ma már klasszikusnak számító Gangsta's Paradise című rappzene eredetileg a Veszélyes kölykök betétdalaként készült.

(Norbert93)

Michelle Pfeifer a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

Michelle Pfeiffer állapotos volt a forgatás során.