Veszélyes kölykök

Veszélyes kölykök

Dangerous Minds

Egy tengerészgyalogosból lett tanár megpróbál kapcsolatot teremteni diákjaival egy belvárosi iskolában.

(nagymarti82)

Rendező: John N. Smith
Forgatókönyvíró: LouAnne Johnson, Ronald Bass
Premier (HU): 1996.02.01. | Disney+ (2022.06.14.)

Renoly Santiago

2023.11.27 Filmbarát73

Nem egyszer néztem már meg ezt a filmet, és mindig mély nyomot hagynak bennem ilyenkor a filmben elhangzó verses idézetek, ami szerintem megalapozza a film lényegét és mondanivalóját, ami így szól: „Nem bújok a föld alá csak azért, mert azt mondják, ... Több

2017.05.09 Domino

Szerintem már eleve a magyar cím sem valami találó, bár a történet elég érdekes, ami viszont mindent visz, az Michelle Pfeiffer alakítása. Szerintem ő tartja az egész filmet, merthogy maga a sztori talán nem is lenne annyira eredeti, de az ő karaktere visz bele egy kis pluszt.

2019.05.29 Norbert93

Nem értem a film alulértékeltségét, tudom, hogy nem egy filmművészeti klasszikus, de úgy gondolom sokakra volt hatással és sok emberben hagyott kisebb nyomot. A tanár-diák viszonyokra épülő filmeknek nem a legkiválóbb darabja, ez is igaz, de nem gon... Több

2017.03.11 paval

Eléggé tele van üresjáratokkal, nem is tudom hányszor láttam már filmben ezt a koncepciót, a kilencvenes évek elején-közepén eléggé felkapott téma volt az ifjúság az amerikai filmekben. Nem a legjobb darab ezek közül a Veszélyes kölykök, de szerintem egyszer simán meg lehet nézni még így is.

Michelle Pfeiffer karaktere és a film néhány jelenete szerepel az amerikai rapper, Coolio híres zenéjének, a Gangsta's Paradise-nak a klipjében.Szerző: Norbert93

A ma már klasszikusnak számító Gangsta's Paradise című rappzene eredetileg a Veszélyes kölykök betétdalaként készült.Szerző: Norbert93

Michelle Pfeifer a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Michelle Pfeiffer állapotos volt a forgatás során. Szerző: rbernadett