Ébredések (1990)

Awakenings

MidoD7   2019. 04. 06.

Egyszerűen fogalmazva mestermű. A forgatókönyv nagyszerű, a látványvilág csodálatos, a történet magával ragadó. Kalandos, izgalmas, egyszerűen fantasztikus, gyönyörűen kidolgozott.

Thibo84   2019. 01. 19.

Robert De Niro egyszerűen zseniális akárcsak Robin Williams. Mind a két színész többször bebizonyította, hogy bármilyen karakterben megállják a helyüket.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Fantasztikus film, Robert De Niro egyszerűen zseniális. Kevés színész képes ilyen alakításra! Megrendítő és szívszorító történet! 10/10

indingo   2019. 01. 25.

Katartikus film, zseniális színészi alakításokkal. Minden pillanata leköti az embert és a végén megállapíthatjuk csodálatos az elme amely fantasztikus dolgokra képes, de kiszámíthatatlan is. A történet még megrendítőbb, mivel valós eseményen alapszik.

Deku   2017. 08. 17.

Szerintem senkinek sem okozott ez a film meglepetést hisz ahol ott van Robert De Niro vagy akár Robin Williams ott biztos maradandó alkotás lesz látható. Ez pedig pont ilyen.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Egy élmény Robert De Nirot játszani,szerepelni látni,és ugyanígy vagyok a néhai Robin Williams-al is.Két korszakos zseni,akik ebben a filmben a drámai oldalukat mutathatták meg.Ajánlott film mindenkinek !

rainman   2018. 01. 30.

Kedvelem Oliver Sacks könyveit, igen hangulatosan és érdekfeszítően tud írni a neurológia tudományos témáiról. Az Ébredések Oliver Sacks könyvének filmre ültetése. De attól, hogy egy könyv remek, még nem követezik egyenesen, hogy az adaptáció is reme... több»

Robert De Niro

Richard Libertini és Robin Williams korábban együtt játszott a Popeye-ban (1980).

(Thibo84)

Robin Williams és George Martin korábban együtt játszottak a Holt költők társaságában (1989).

(Thibo84)

Robin Williams és Max von Sydow együtt játszottak a Csodás álmok jönnek (1998) című filmben.

(Thibo84)

Malcolm Sayer egy amerikai idegsebész volt, a filmben Oliver Sacks-nek nevezték. Robin Williams ábrázolása ugyanakkor nagyon szoros fizikai hasonlóságot mutat az igazi Dr. Sacks-szel.

(Thibo84)

Robert De Niro azt akarta, hogy Shelley Winters játssza az anyját.

(Thibo84)

Robin Williams egyik kedvenc filmje.

(Thibo84)

Rövid ideig Steven Spielberg irányította a film forgatását, majd tovább adta Penny Marshallnak.

(Thibo84)

Dr. Sayer a kábult Leonardot a Levodopa nevű gyógyszerrel kezeli (L-DOPA). Ugyanezzel a gyógyszerrel kezelték Robin Williams Parkinson-szerű tüneteit röviddel a halála előtt.

(Thibo84)

A film Oliver Sacks azonos című regénye alapján készült.

Forgatás közben Robin Williams véletlenül eltörte Robert De Niro orrát.

(kázsé)