Egy férfi és egy nő

Egy férfi és egy nő

Un homme et une femme

Gyermekeik internátusában találkozik Anne és Jean-Louis. Mindketten tragikus körülmények közt veszítették el házastársukat. Ettől elsősorban Anne szenved nagyon, olyannyira, hogy menekül is az új kapcsolat elől. Ennek ellenére Jean-Louis nem adja fel, s végül sikerül meghódítania Anne-t.

Rendező: Claude Lelouch
Forgatókönyvíró: Claude Lelouch, Pierre Uytterhoeven
Ország: Franciaország
Premier: 1966.05.13.
Claude Lelouch
Claude Lelouch

2018.04.06 Berto49

Akkoriban, konkrétan 1966-1968 között a valóban díjazásra méltó filmek vitték el a díjakat. Többek között két Golden Globe és két Oscar gyarapította Claude Lelouch alkotásának dicsőséglistáját. Csak én vagyok olyan öreg, hogy a remek filmélmény remén... Több

A rendező betartotta az adott szavát, vagyis húsz év elteltével elkészítette az "Egy férfi és egy nő 20 év múlva" címmel a film második részét. Sajnos nem sikerült a bravúrt végrehajtania, mert az első résznél sokkal gyengébbre sikerült.Szerző: Berto49

Nagyon ritkán fordult elő, hogy a filmben szereplő dalokat magyar előadókkal és szöveggel lehetett hallani. Ez a kivételes megoldás teljesen indokolt, hiszen a daloknak is dramaturgiai funkciójuk volt.Szerző: Berto49

A régi, klasszikus szinkroniskola remek iskolapéldája. Béres Ilona és Mécs Károly igazi átéléssel kölcsönözte a hangját a nagy francia sztároknak.Szerző: Berto49