Közösség

Vélemény:

 

76 Egy férfi és egy nő

(1966)

Egy férfi és egy nő

 
Berto49   2018.04.06 23:53
1

Akkoriban, konkrétan 1966-1968 között a valóban díjazásra méltó filmek vitték el a díjakat. Többek között két Golden Globe és két Oscar gyarapította Claude Lelouch alkotásának dicsőséglistáját. Csak én vagyok olyan öreg, hogy a remek filmélmény reményében retrovetítések keretében ilyen régi filmeket nézek újra? Ezt a feltevést támasztja alá, hogy rajtam kívül senki sem írt ide véleményt. A legjobb szerelemről szóló filmek közé tartozik, amely messze kerüli a giccs határait. A nő (Anouk Aimée) is, a férfi is (Jean-Louis Trintignant) elvesztette korábbi házastársát. Összeismerkedésük annak a véletlen körülménynek köszönhető, hogy egy-egy gyermeküket foglalkozásuk miatt (Anne filmes szakember, Jean-Louis pedig neves autóversenyző) internátusban helyezték el. A vasárnapi látogatások során találkoznak és szövődik köztük a szerelem. Nagyon érdekes a film színdramaturgiája. A múlt eseményei flashback formában többnyire színesek, a jelen történései pedig fekete-fehérben láthatók. Francis Lai világhíressé vált kísérőzenéjét még az is nem egyszer hallhatta, akinek fogalma se volt, hogy ez egy film zenéje.