A vakond

A vakond

El topo

A western főhőse El Topo és annak fia. Az alkotás egyedisége nem a történetben rejlik, hanem abszurd humorának és a hallucinációs élményként ható, vibráló képkockák egyvelegének páratlanságában.

(erare)
Alejandro Jodorowsky

2019.03.03 Thibo84

Lehet, hogy valakinek tetszik ez a film és értelmet is lát benne, de én csak egy nagy katyvaszt láttam benne. Se füle se farka. Azt aláírom, hogy mozgalmas egy film, de rengeteg jelenet össze - vissza ugrált, nem volt átmenet. Több részletben néztem ... Több

2015.10.06 Menyét Ibolya

Pszichedelikus, metafizikai utazás, az egyik legvagányabb spirituális film, még az itteni profilképem is innen van.

2017.03.04 Durran

Volt ebben a filmben minden. Mintha csak egy Bunuel filmet láttam volna. Egy kicsit abszurd és pszichedelikus. Annak, aki nem szereti ha egy film ha jobban elrugaszkodik a sémáktól, szerintem nem fog tetszeni.

2014.12.13 panhnedy

Tele erőszakkal, némi szürealitással. Mintha csak egy ízelítőt kaptam volna Jodorowskytől, azt hiszem is az utolsót.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Jodorowsky a későbbiekben folytatni szerette volna az El Topót, de nem sikerült pénzt szereznie a forgatáshoz.Szerző: Bogi87

A filmben szinte minden feladatot Alejandro Jodorowsky végzett : ő írta/rendezte , ő a főszereplő, ő írta a film zenéjét, tervezte a díszleteket és a jelmezeket.! Szerző: citizenfour99

A Vakond bőrébe maga Alejandro Jodorowsky bújt, a fiú pedig az ő fia. Szerző: Menyét Ibolya