Az Emoji-film

The Emoji Movie

A film összbevétele 217 776 646 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 163 591 506 forintot termelt. A hazai mozik összesen 126 978 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

T. J. Miller szerint ez volt a valaha volt leggyorsabban elkészülő animációs film. Szerző: jakedave

2018-ban megkapta az Arany Málna díjat.Szerző: Norbi

Az Emoji-film nagyon hamar felkerült az IMDB legrosszabb filmeket összegyűjtő listájába. Jelenleg (2017. aug. 15) 1,8 ponton áll a 10 fokú skálán.Szerző: GedyPapa

A filmben 250 különböző emojit építettek be az alkotók.Szerző: GedyPapa

A film bejelentését igen negatívan fogadták a közösségi média felületein. Az első előzetes 2017 januárjáig több mint 79 ezer dislike-ot kapott a YouTube-on. Szerző: hp

A film teljes cselekménye egy okostelefonban játszódik. Szerző: hp

A Sony 2016. december 20-án rukkolt elő az első beharangozó előzetessel. Szerző: hp

A megfilmesítés jogaiért kemény harcot vívott a Warner Bros. a Paramount Pictures és a Sony Pictures Animation. 2015. július 21-én a Sony bejelentette, hogy ők filmesítik az Emojikat. Szerző: hp

Az Emoji-film előtt a nézők a Puppy című rövidfilmet nézhetik végig, mely a Hotel Transylvania spinoffja. Szerző: hp

A film premierje eredetileg 2017. augusztus 11-én lett volna, de a stúdió végül egy héttel korábbra hozta a bemutatót.Szerző: hp