Zuhanás

Falling

A film összbevétele 957 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 472 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 357 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főhősének apja demenciában szenved. A rendező és főszereplő, Viggo Mortensen szüleit is ugyanez a betegség sújtotta. Szerző: hp

Eredetileg nem Viggo Mortensen játszotta volna a film főszerepét, de mivel a stábban nem volt hozzá hasonló nagynevű sztár, végül mégis bevállalta a szereplést, hogy ezzel biztosítsa a film költségvetését. Szerző: hp

Viggo Mortensen egy személyben rendezte a filmet, írta meg a forgatókönyvet és játszotta el a főszerepet. Szerző: hp

Ez a film Viggo Mortensen rendezői debütálása.Szerző: hp

A film forgatása 2019. márciusában kezdődött meg Los Angelesben és Észak-Ontarióban. Szerző: hp

A film világpremierje 2020. január 31-én volt az A-kategóriás Sundance Filmfesztiválon, melyet követően a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

A film a San Sebastián International Film Festival-on elnyerte a legjobb film és a legjobb vágás díját a kanadai rendezők céhétől, valamint két további kategóriában is jelölték. Szerző: hp