Zuhanás

David Cronenberg
Grady McKenzie
Grady McKenzie
Sverrir Gudnason

John (Viggo Mortensen) és párja, Eric (Terry Chen) Kaliforniában él, távol a vidéki élettől, melyet évekkel korábban maga mögött hagyott. Apja, Willis (Lance Henriksen) egyedül, elszigetelten él a farmon, ahol John felnőtt. Egyre romló egészségi állapota John magával viszi Willist nyugatra… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2021.05.27. | Telekom TVGO (2021.07.01.) | HBO Max (2021.10.10.) | Cinego (2022.04.14.)
Forgalmazó: ADS Service

2022.11.23 Zsolt Szabó

Zuhanás minden téren

Erről a filmről egyetlen egy pozitív dolgot tudok kiemelni, ha mondhatunk ilyent, a színészi játékot. Abban erős a film, sajnos másban nem. Lance Henriksen brillírozik, és ahogy mondani szokták, ő viszi el a show-t. Különben ez az alkotás Viggo Mortensen első egész estés filmje, sőt ő írta és a zenéjét is ő szerezte eme alkotásnak. A filmben különben szépen összeköti a múlttat a jelennel, bemutatja szinte teljesen az apja életútját, honnak indultak és mi lett végül a kapcsolatukból. LMBTQ-ból nem szenvedünk hiányt a film alatt, bővelkedik benne, és itt is a generációs különbségnél is kijön, hogy az idősödő korosztály mit is gondol erről, amit a film alatt Henriksen karaktere nem is rejt véka alá. A film ennek ellenére igen durván felejthető, nekem 3x-ra sikerült végig néznem, mire elértem a végére. Ezzel részemről mindent elmondtam, hogy a film mennyire is tetszett számomra, de egy időben Viggo Mortensen nagy kedvencem volt, így örülök, hogy rendezőként is elkezdte karrierjét, igaz, egy „művészfilmmel”.

2020.11.07 grigoriy1rem

Elég lehangoló film, és talán velem van a baj, de igazság szerint én kicsit untam. Ha kikapcsolódásra vágysz, nem hiszem, hogy ez lenne a legjobb választás, ha drámázásra, akkor esetleg.

2021.07.17 dandelion1983

Nagyon szeretem a lassú, drámai filmeket, de ez nem tudott megnyerni magának. Nagyon sajnáltam a sok trágár és vulgáris szót, nagyon sokat von le az alkotás értékéből, így a megkapó részek is kevésbé voltak rám hatással. Pedig Viggo-t nagyon szeretem.

2020.11.09 pente99

Le a kalappal Viggo Mortensen előtt. Nem csak, hogy összehozott egy kimagasló szerzői filmet, de minden fronton remekül teljesített. Erős kezű rendezés és történetvezetés, zseniális alakitás és egy igazán megható történet. Szerintem egy kultfilm szül... Több

2020.11.08 lnorbert33

Na most tett igazán kíváncsivá Mortensen, hogy mivel rukkol elő legközelebb. Ez után remélem, hogy tovább folytatja rendezőként, mert aki ilyen elsőfilmet tud összerakni, annak tényleg a kamera mögött a helye.

A film összbevétele 957 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 472 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 357 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főhősének apja demenciában szenved. A rendező és főszereplő, Viggo Mortensen szüleit is ugyanez a betegség sújtotta. Szerző: hp

Eredetileg nem Viggo Mortensen játszotta volna a film főszerepét, de mivel a stábban nem volt hozzá hasonló nagynevű sztár, végül mégis bevállalta a szereplést, hogy ezzel biztosítsa a film költségvetését. Szerző: hp

Viggo Mortensen egy személyben rendezte a filmet, írta meg a forgatókönyvet és játszotta el a főszerepet. Szerző: hp

Ez a film Viggo Mortensen rendezői debütálása.Szerző: hp

(2021. 06. 04.)
Ha valaki esetleg nem kedvelné az efféle filmeket, a Zuhanás Henriksen kiemelkedő alakításáért mégis megérdemel egy próbát. Több