Zuhanás (2020)

Falling

pente99   2020. 11. 09.

Le a kalappal Viggo Mortensen előtt. Nem csak, hogy összehozott egy kimagasló szerzői filmet, de minden fronton remekül teljesített. Erős kezű rendezés és történetvezetés, zseniális alakitás és egy igazán megható történet. Szerintem egy kultfilm szül... több»

grigoriy1rem   2020. 11. 07.

Elég lehangoló film, és talán velem van a baj, de igazság szerint én kicsit untam. Ha kikapcsolódásra vágysz, nem hiszem, hogy ez lenne a legjobb választás, ha drámázásra, akkor esetleg.

lnorbert33   2020. 11. 08.

Na most tett igazán kíváncsivá Mortensen, hogy mivel rukkol elő legközelebb. Ez után remélem, hogy tovább folytatja rendezőként, mert aki ilyen elsőfilmet tud összerakni, annak tényleg a kamera mögött a helye.

Terry Chen
Terry Chen
Gabby Velis
William Healy
David Cronenberg
Grady McKenzie
Grady McKenzie
Sverrir Gudnason

A film összbevétele 21 603 dollár volt (imdb.com).

A film főhősének apja demenciában szenved. A rendező és főszereplő, Viggo Mortensen szüleit is ugyanez a betegség sújtotta.

Eredetileg nem Viggo Mortensen játszotta volna a film főszerepét, de mivel a stábban nem volt hozzá hasonló nagynevű sztár, végül mégis bevállalta a szereplést, hogy ezzel biztosítsa a film költségvetését.

Viggo Mortensen egy személyben rendezte a filmet, írta meg a forgatókönyvet és játszotta el a főszerepet.

Ez a film Viggo Mortensen rendezői debütálása.

A film forgatása 2019. márciusában kezdődött meg Los Angelesben és Észak-Ontarióban.

A film világpremierje 2020. január 31-én volt az A-kategóriás Sundance Filmfesztiválon, melyet követően a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.

A film a San Sebastián International Film Festival-on elnyerte a legjobb film és a legjobb vágás díját a kanadai rendezők céhétől, valamint két további kategóriában is jelölték.