rbernadett   2015. 04. 17.

A film egy 2 részből álló minisorozat. Talán nem árulok el titkot vele, ha elmondom, hogy az első részben Sue szemszögéből láthatjuk az események, a második részben Maud szemszögéből. Régen láttam ennyire váratlan, kiszámíthatatlan fordulatokkal teli filmet. A film Sarah Waters eddigi legjobb könyvéből készült adaptáció, ami hűen követi a könyvet és a BBC-hez méltón magas színvonalat nyújt.

Sally Hawkins
Charles Dance

A regény írója, Sarah Waters egy cameoszerepben látható, ő az egyik cseléd abban a jelenetben, amikor Maud megérkezik Briarsbe.

A Sue Trindert alakító Sally Hawkins feltűnt egy korábbi Sarah Waters adaptációban is szobalányként, a Bársony nyalókában.