Öt nap a kórházban

Five Days at Memorial

2022.12.21 szemtelen

Az életnél nincs értékesebb

Mint tudjuk, a Katrina hurrikán megtörtént katasztrófa, egy 2005-ös esemény filmadaptációja. Intenzív és pusztító hurrikán volt, amely főként a Mexikói-öblöt és az Egyesült Államokat érintette. A filmsorozat egy New Orleans-i kórház működésén keresztül mutatja be és követi a felfoghatatlan történteket. Két fő részre oszlik: a katasztrófa 5 napi borzalma és az azt követő kivizsgálási, felelősségmegállapítási tevékenység bemutatása. A sorozat elején elképesztő sebességgel és részletességgel kapjuk a látványos, gyomorforgató és szívszorító információkat. Majd a későbbi részekben morális és erkölcsi kérdések megválaszolására tesz kísérletet a feszült, impulzív dokudráma, lehetőséget hagyva a néző számára a véleményalkotáshoz. Annak ellenére, hogy tudtam, mire számítsak, még mindig nagyon kemény és felejthetetlen volt a film. Rengeteg a tanulság és fontos meglátás olyan emberek számára – magamat is beleértve –, akik nem élték meg, nem értették meg ennek a katasztrófának a nagyságát. Ragyogó produkció, kiváló színészi alakítások, valódi párbeszédek, a rendezés, a kameramunka, a zene – minden remekül működik. Az „Öt nap” nem könnyen emészthető, de hiteles és pontos ábrázolása a Katrina szörnyű partraszállásának, összességében nekem az év sorozata.

2022.08.12 Istvaan

Először is, Cherry és Vera fantasztikusak ebben a filmben. A világjárvány után, amikor ezt a történetet nézem, kiráz a hideg. Jó egy ilyen történetet elmesélni. Nagyon ajánlom.

Terápia
2012