Free Solo - Mászókötél nélkül

Free Solo - Mászókötél nélkül

Free Solo

Alex Honnold a világ első sziklamászója, aki kötél nélkül megmászta az El Capitant. Ez az ezer méteres függőleges sziklafal, biztosítással is rendkívül veszélyes, ezért a sikeres vállalkozás hatalmas elismerést hozott a fiatal mászónak.

(harnas1207)

Premier: 2018.08.31. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.06.16 Interfectorem Sabnock

Nincsenek megfelelő szavak erre a filmre,és melegen ajánlom mindenkinek.Hihetetlen izgalmak,megdöbbentő képsorok.Látványos,és tisztelet ezeknek az embereknek,akik ezt megteszik,feláldoznak érte mindent,és az első helyre rakják az életükben. Erősen ajánlott!

2019.03.18 harnas1207

Jobban megijeszt, mint egy horror

Alex Honnold sziklamászó teljesítménye hálás téma a dokumentumfilmesek részére. Ez az ember bármit csinál, elég felvenni, máris kasszasiker. Őrületesen látványos és veszélyes sportot űz, ezenkívül rendkívül megosztó személyiség. Nah, persze nem ilyen... Teljes kritika

2019.05.10 bbozsi

Elementáris erejű film, 10 percenként kellett megállítanunk kábé, hogy feldolgozzuk, amit látunk, hallunk, átélünk. Tényleg lenyűgöző az egész, és a filmrevitel is méltó volt hozzá.

2019.04.12 Marcsitesója

Meg kell nézni

Igaz dokumentumfilm. Szeretem, de nehéz filmes kritikát írni róla. Körte az almával összehasonlítás. Tehát: kihagyhatatlan, magával ragadó, elgondolkodtató. Nekem nem kell több.

Jimmy Chin felesége és rendezőtársa, Elizabeth Chai Vasarhelyi magyar ősökkel rendelkezik. Szerző: Caravaggio1978

2019-ben Oscar-díjat nyert a legjobb dokumentumfilm kategóriában. Szerző: harnas1207

(2019. 03. 27.)
Ha nem nyersz aranyérmet ezen az olimpián, meghalsz
Teljesen megérdemelt az Oscar-díj, ahogyan az is, hogy az aranyszobornak hála talán azok közül is rengetegen meg fogják nézni, akik egyébként nem fogyasztanak dokumentumfilmeket. Több