harnas1207   2019. 03. 18.
Jobban megijeszt, mint egy horror

Alex Honnold sziklamászó teljesítménye hálás téma a dokumentumfilmesek részére. Ez az ember bármit csinál, elég felvenni, máris kasszasiker. Őrületesen látványos és veszélyes sportot űz, ezenkívül rendkívül megosztó személyiség. Nah, persze nem ilyen egyszerű a történet. A Free Soloban látható projekt csak egy Alex kamerák előtti rekordkísérleteiből. De talán mind közül ez volt a legnagyobb dobása. Az El Capitan majd 1000 méteres függőleges sziklafal, melyet kötél nélkül még soha nem másztak meg. Külső szemlélőnek ez elsőre nagyon durván hangzik, de aztán belegondolunk, hány és hány ilyen rekord születik egy évben. Megmásznak mindent kötél, oxigén, kéz és láb nélkül, na és? A tömegben eltűni... több»

bbozsi   2019. 05. 10.

Elementáris erejű film, 10 percenként kellett megállítanunk kábé, hogy feldolgozzuk, amit látunk, hallunk, átélünk. Tényleg lenyűgöző az egész, és a filmrevitel is méltó volt hozzá.

Marcsitesója   2019. 04. 12.
Meg kell nézni

Igaz dokumentumfilm. Szeretem, de nehéz filmes kritikát írni róla. Körte az almával összehasonlítás. Tehát: kihagyhatatlan, magával ragadó, elgondolkodtató. Nekem nem kell több.

Teljesen megérdemelt az Oscar-díj, ahogyan az is, hogy az aranyszobornak hála talán azok közül is rengetegen meg fogják nézni, akik egyébként nem fogyasztanak dokumentumfilmeket. több»

2019-ben Oscar-díjat nyert a legjobb dokumentumfilm kategóriában.

(harnas1207)