paval   2015. 12. 16.

A Glen vagy Glenda és a Kilences terv között hat év telt el, de már itt lehet érezni a rendező hamisíthatatlan stílusát. Egyszerűen az eszemet dobom el attól, hogy mi minden történik meg a filmben. És persze Lugosi Béla... Ez a bizarr film egészen utánozhatatlan élményt nyújt, de vigyázat, nem mindenkinek a gyomra fogja szó nélkül bevenni.

vitto   2014. 11. 17.

Bevallom őszinté, hogy én nem brtam végignézni ezt a filmet. Ed Woodból nekem elég volt egy film, amit mindenki ismer, természetesen a Kilences tervről van szó. De ez a Glen vagy Glenda nekem valahogy egyáltalán nem állt össze, persze lehet, hogy bennem van a hiba...

duhaj   2014. 10. 27.

Ed Wood egy nem hétköznapi filmrendező volt. Rezzenéstelen komolysággal rendezett meg egy ilyen (már bocsánat) ostobaságot. Én például rengeteget tudtam nevetni ezen a filmen, de kell hozzá a hangulat és a társaság, akárcsak Ed Wood többi filmjéhez. Szerintem.

Az Egyesült Államokban elég limitált bemutatót kapott a film és csak néhány külföldi országban mutatták be (pl. Argentina, Kína, Belgium, Franciaország).

Dolores Fuller és Edward D. Wood Jr. a film forgatásának idejében egy párt alkottak.

Az egyetlen olyan film, amit Edward D. Wood Jr. rendezett, de nem ő volt a producere.