Sherlock Gnomes

Gnómeó és Júlia 2

A film összbevétele 90 345 871 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 28 442 870 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 089 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Sherlock Gnomest az első résszel ellentétben már a Touchstone Pictures, hanem a Paramount és az MGM készítette. Szerző: hp

A Metro-Goldwyn-Mayer legutóbb tíz éve, 2008-ban rukkolt elő animációs filmmel (Igor).Szerző: hp

Matt Lucas 2018-ban két animációs filmhez is kölcsönözte a hangját, melyeket ráadásul egy hónapon belül mutattak be. A Sherlock Gnomes mellett a másik ilyen film a Nyúl Péter. Szerző: hp

Ez Johnny Depp harmadik animációs filmje (A halott menyasszony, Rango).Szerző: hp

A 2011-es Gnómeó és Júlia folytatása. Szerző: hp

A film rendezői székét a Kung Fu Panda direktora, John Stevenson vette át az első részt készítő (Gnómeó és Júlia) Kelly Asburytől. Szerző: hp

A film első trailerét 2017. november 7-én láthatták a mozizók a Megjött apuci 2 vetítése előtt. Szerző: hp

A stúdió 2017. november 3-án mutatta be a film első plakátjait, és ugyanezen a napon keresztelték át a produkciót Gnómeó és Júlia 2-ről Sherlock Gnomesra. Szerző: hp

A film zenéjét egyebek mellett olyan sztárok szerezték, mint Elton John vagy Mary J. Blige. Szerző: hp