Rejtélyek városkája

Rejtélyek városkája

Gravity Falls

A sorozat főhőse Dipper és Mabel Pines, a 12 éves ikerpár. A nyári vakációt az Oregon állambeli Gravity Fallsban töltik, ahol nagybátyjuk egy turistacsalogató vállalkozást üzemeltet, ugyanis a városka titokzatos és rejtélyes erők birtokában van. Legalábbis a legenda… Több

Premier (HU): 2012.11.10. | Disney+ (2022.06.14.)

1. évad (2012) - 20 epizód
2. évad (2014) - 20 epizód

2023.05.31 Zolko88

Különleges kis sorozat, tele van easter eggekkel, és ha az ember belemélyed, sokkal mélyebb történet tárul elé mint holmi bugyuta Disney mese. Csak ajánlani tudom,minden korosztálynak, az egyik személyes kedvencem.

2018.07.30 Norbi

Nem értem miért szapulják szegény sorozatot. Éppen hogy nem túlságosan bugyuták a szereplői, egy nagyon jól felépített története van, és rengeteg poénos jelenet.

2017.08.23 Deku

Félelmetesen hülye egy sorozat. Nem értem, hogy a Disney, hogy volt képes egy ilyen elvont furcsa történettel előállni. Nekem nagyon nem jött be. Nem tudom ajánlani.

2019.07.02 r858r858

Ez ez DISNEY?

Az a jó sorozatban hogy nem kicsiknek csinálták hanem mindenkinek, történet jó karakterek briliánsak.. Ezt meg kell nézni!

2019.05.05 Ms. Akárki

Imádnivaló és aranyos gyermek sorozat. Rick és morty sorozattal egy univerzumban játszódik és ez meg is látszik rajta. Egyedi látványvilág és humor jellemzi. Kár hogy nem tudták befejezni a következő évadját. Kíváncsi lettem volna mi lesz a vége.

Bill végső üzenete, mielőtt meghal az évadzáróban, angolul visszafele olvasva/tekerve egy rejtett utalás. Visszafelé így hangzik: "AXOLOTL! My time has come to burn! I invoke the ancient power that I may return!" "AXOLOTL! Eljött az idő, hogy elégjünk. Felhívom az ősi hatalmakat, amik majd visszatérnek."Szerző: Spidey

A mesében van egy elrejtett térkép és koordináta, mely elvezet egy valós Bill kőszoborhoz, melyet bármely rajongó megtekinthet egy erdőben.Szerző: Spidey

(2022. 07. 01.)
A Gravity fallstól lenne mit tanulnia a mai forgatókönyvíróknak
Jó szívvel emlékszünk vissza a 90-es évek rajzfilmsorozataira, kezdve a Disney olyan címeivel, mint a Balu kapitány vagy a Csipet csapat, a Cartoon Network és Nickelodeon kísérletező gyerek meséiről nem is beszélve. Bár akkor saját szüleink élvezték, vagy éppen szenvedtek ezektől a mesemaratonoktól, felnőtt fejjel ugyanebben a szituban érezhetjük ... Több