Videók

Szöszi és Árpi nagyon szeretik egymást. A lány fodrász, a fiú cukrász. Szöszi szülei elváltak, a lány nagyanyjánál lakik. Árpi szereti a szüleit, de régóta haragszik sógorára, akiről tudja, hogy szeretőt tart. Pista Árpi ellen fordítja a szülőket, és a veszekedés után a fiú elhatározza, hogy elköltözik otthonról. Aztán még jobb ötlete támad: házasodjanak össze Szöszivel. A lány ugyanolyan hebrencs, ezért rááll a házasságra. Nyár van, Árpiék Csúcs-hegyi nyaralójába költöznek. Felkészületlenek azonban az önállóságra, ezért sorozatosak köztük a konfliktusok. Csúnyán összevesznek, és Szöszi hazaköltözik. Árpit legnagyobb meglepetésére apja beszéli rá, hogy béküljön ki a lánnyal. Szöszi először duzzog, de szerelme legyőzi a sértődést. Megpróbálják újra, együtt.

Forgatókönyvíró: Márta Gergely
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1962.03.15.

2016.07.07 RókaÚr

Nagyon bájos történet, és aki olvasta a regényt, annak még sokkal több mondanivalója lehet róla szerintem. A filmben kétségkívül a két kiváló és akkoriban még nagyon fiatal színész vitte a prímet.

2015.03.09 Sziszi

Nekem leginkább a fényképezése tetszett, de a történet, a forgatókönyv kicsit eltért a regénytől. Kellemes, nosztalgikus élményeim támadtak tőle, bár kétlem, hogy például az ifjabb korosztálynak is bejönne. Annyira egy korszakról szól, és hogy abban milyen volt fiatalnak lenni.

Főszereplő Törőcsik Mari, Szabó Ernő, Szemes Mari, Psota Irén, Márkus László.Szerző: seamandarin