Henry: Egy sorozatgyilkos portréja (1986)

Henry: Portrait of a Serial Killer

Ghotik   2016. 10. 04.

Érdekes témájú film, de lehetne kicsit pörgősebb. A sztorija tényleg leköti a nézőt. A színészek alakítása átlag, kicsit többet is ki lehetett volna hozni a filmből.

matyas   2016. 02. 11.

Nagyon beteg film, de inkább azt mondanám, hogy a két sorozatgyilkos őrült volt beteg, hogy efféle dolgokat megcsináltak. Miért kell egyáltalán filmet készíteni ezeknek a nem normális bűnözőknek az életéről? Nem felemeli az embert, nem hozzáad az emberhez, hanem csak lehúz.

Alphik   2015. 03. 21.

A film története valóban borzalmas, de maga a film nem rossz. Szerintem a rendezőnek egész jól sikerült elkapnia a gyilkos személyiségét és gyilkolási motivációjának ábrázolása is kiválóan sikerült.

A film összbevétele 609 939 dollár volt (imdb.com).

16 mm-es filmre forgatták a történetet.

(ArpiHajdu és Réci )

Az amerikai mozikba 1990 szeptemberében jutott el a film (addig a forgalmazók sem hittek a sikerében).

(ArpiHajdu és Réci )

A korhatárbizottság nem tudott dűlőre jutni a film besorolásával kapcsolatban. Az X-es besorolás alapvetően a pornófilmeknek járt ki, így a film miatt bevezették az NC-17 (azaz felnőtteknek szóló, nem pornográf tartalom) kategóriát.