Híd a Kwai folyón (1957)

The Bridge on the River Kwai

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 06.

Háborús film, de nem az a tipikus háborús, ahol percenként jönnek a nagy csatajelenetek és tele van lövöldözéssel. Itt másról van szó. Arról a nagy kérdésről, hogy hogyan éljünk túl egy hadifogolytábort, hogyan tudunk "győztesként" kikerülni egy vesztesnek tűnő szituációból, és ügyesen átvenni az irányítást a másik felett. Aztán ráébredni arra, hogy végig csak kollaboráltunk. Szerintem egy nagyon jól összerkaott film, elsőre talál hosszúnak tűnhet, de minden egyes perce megéri. Szép képék, nagyszerű színészi alakítások, és a zene, az az ismerős dallam, amelyet mindenki hallott már legalább egyszer.

Norbert93   2018. 07. 27.

Igazi feszültségekkel teli, túlélős film. Alec Guiness kiválóan alakítja a határozott, céltudatos, de lassan a hídba beleőrülő tisztet, akinek más életcélja sem lesz, azon kívül, hogy a híd időben elkészüljön, és ha a csatában nem is, legalább ebben győzedelmeskedjen a japánok felett.

NorbiP   2017. 03. 12.

Egy vicces, poénos, mégis elgondolkodtató film, nagyszerű színészekkel. A vége szerintem kifejezetten jó volt. Bárkinek szívesen tudom ajánlani, megéri megnézni.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

A háborús vicces filmek újabb remek képviselője, egy hadifoglyos, túlélős alkotás. Minden benne van, amit tudni akarunk a témáról és meg az is, amit nem. Óvatos és bátor lavírozás azért, h túléljük a mindennapokat és mi legyünk az okosabbak, akik akár azért is engednek, h a szamarak szenvedjenek.

időjós   2017. 02. 24.

Tetszett a film, egész játékidő alatt fent tudta tatani a figyelmemet és csempésztek bele a készítők itt-ott némi humort is, szóval rendben volt. A végén pedig ott volt a kellő feszültség.

James Donald
Sessue Hayakawa
Geoffrey Horne
Jack Hawkins
William Holden

Csakúgy mint néhány korábbi filmjében (Picnic 1955, Love Is a Many-Splendored Thing 1955) William Holden mellkasát szőrtelenítették, hogy fiatalabbnak nézzen ki, illetve a női nézők tetszése érdekében.

(JcWh )

William Holden díjazása volt a legmagasabb, aki 300 ezer dollárt + évente 10% részesedést kapott a film összbevételéből.

(JcWh )

A Colombo-i szállodában, ahol a stábtagok megszálltak, a Kínai Népköztársaság miniszterelnöke, Chou En-lai is ott tartózkodott. A kínai miniszterelnök felismerte William Holden-t, mivel már látta egy filmben szerepelni.