Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Híd a Kwai folyón (1957)

The Bridge on the River Kwai

Baranyai István   2020. 05. 04.

Lebilincselő még több évtized után is

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 06.

Háborús film, de nem az a tipikus háborús, ahol percenként jönnek a nagy csatajelenetek és tele van lövöldözéssel. Itt másról van szó. Arról a nagy kérdésről, hogy hogyan éljünk túl egy hadifogolytábort, hogyan tudunk "győztesként" kikerülni egy vesz... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Nem rossz film,amely tökéletesen bemutatja,mit meg nem tesz egy ember a céljaiért,ha nagyon el akarja érni.Néhol vicces,néhol kissé lassú folyású,de mégis korszakokon átívelő mozi,amelyben azért nagyszerű dallamok is vannak. Ajánlott film.

JcWh   2019. 04. 16.

Klasszikus blockbuster a javából

Ez az a fajta klasszikus film, amelyben még mai szemmel tekintve sem igen találhatunk sok hibát, és az idő vasfoga sem koptatta meg sikerét. Gyakorlatilag az összes alapvető összetevője a legmagasabb minőséget képviseli a rendezőtől kezdve a főszerep... teljes kritika»

Norbert93   2018. 07. 27.

Igazi feszültségekkel teli, túlélős film. Alec Guiness kiválóan alakítja a határozott, céltudatos, de lassan a hídba beleőrülő tisztet, akinek más életcélja sem lesz, azon kívül, hogy a híd időben elkészüljön, és ha a csatában nem is, legalább ebben győzedelmeskedjen a japánok felett.

NorbiP   2017. 03. 12.

Egy vicces, poénos, mégis elgondolkodtató film, nagyszerű színészekkel. A vége szerintem kifejezetten jó volt. Bárkinek szívesen tudom ajánlani, megéri megnézni.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

A háborús vicces filmek újabb remek képviselője, egy hadifoglyos, túlélős alkotás. Minden benne van, amit tudni akarunk a témáról és meg az is, amit nem. Óvatos és bátor lavírozás azért, h túléljük a mindennapokat és mi legyünk az okosabbak, akik akár azért is engednek, h a szamarak szenvedjenek.

James Donald
Sessue Hayakawa
Geoffrey Horne
Jack Hawkins
William Holden

Eredetileg a film betétdalára, amit Mitch Miller szerzett, a katonáknak azt kellett volna énekelniük, hogy "Hitlernek egy töke van.." (Hitler has only got one ball...) Ezt túl vulgárisnak tartották a producerek, ezért választották inkább a fütyülést, ami világsiker lett.

(Nagy Zsolt)

Nem sokkal azután, hogy Alec Guinness Oscar-díjat nyert filmbéli alakításával, sajnálatát fejezte ki William Holdennek, amiért őt nem jelölték semmilyen díjra. Holden erre mosolyogva azt válaszolta Guinness-nek: "Megérdemelted, Alec, nagyszerű voltál a filmben. Tartsd csak meg az Oscart, én meg majd megtartom a film bevételének 10%-át."

(JcWh)

A közel 3 millió dollárból készült film elképesztő nagy sikernek örvendett a mozikasszáknál. 1960 októberére világszerte 30 millió dollár bevételt termelt a film.

(JcWh)

Az egyik forgatási nap után a film stábtagjai megjelentek a helyi japán nagykövetség fogadásán, ahol a legnagyobb attrakció egy kígyóbűvölő ember volt. William Holden a mutatvány végén megfogta a kígyót és a nyaka köré tekerte, mire a jelenlévők pánikban törtek ki. Miután Holden levette a nyakáról a kígyót, Sam Spiegel producer megfenyegette őt, hogy amíg tart a forgatás, ne tegyen ilyeneket. Holden bosszúból a kígyót be akarta tenni Spiegel szobájába, de a színész felesége lebeszélte erről a tervéről.

(JcWh)

Néhány hétnyi forgatás után David Lean elvonult a sátrába, majd hosszas gondolkodás után odalépett William Holdenhez és kijelentette, hogy újragondolta Shears karakterét, aki így sokkal cinikusabbá, de egyúttal sebezhetőbbé vált. Holden jeleneteit így újra fel kellett venni.

(JcWh)

A korai pályafutásán járó Geoffrey Horne elveszettnek érezte magát a film forgatásán. William Holden többször támogatta és hasznos tanácsokkal látta el a fiatal színészt.

(JcWh)

William Holdent többen figyelmeztették a filmben való részvétel veszélyeire, mivel így kapcsolatba kerül a hollywoodi tiltólistán szereplő Carl Foremannal. Miután bejelentették a színész beválogatását a filmbe, Holden telefonhívást kapott a nagy hatalmú rovatvezetőtől, Hedda Hoppertől, aki egyenesen megtiltotta a színésznek a szerep vállalását. Holden dühösen kiosztotta Hoppert, majd lecsapta a telefont.

(JcWh)

Mivel William Holden részesedést kapott a film évenkénti bevételeiből. Erősen tiltakozott, amikor 1966-ban a TV-ben is bemutatásra került a film. Jogilag nem tudta megakadályozni a televíziós bemutatást, így bevételei csökkenni kezdtek.

(JcWh)

David Lean nem mindenkivel jött ki jól a stábtagok közül, de William Holdent nagyon kedvelte. Lean rendkívül profinak tartotta Holdent, úgy vélte, a színész óriási tehetsége sokszor figyelmen kívül marad, részben azért, mert alakítása a vásznon könnyednek, erőfeszítés nélkülinek tűnik.

(JcWh)

Miután David Lean felvette Alec Guinness utolsó jelenetét, azt üvöltötte: "Az angol színészek most már mind hazahúzhatnak! Hála istennek holnaptól egy amerikai színésszel (William Holden) kezdek dolgozni!"