Érdekességek: A Grincs (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 511 594 458 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 229 267 920 forintot termelt. A hazai mozik összesen 341 891 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Illumination Studió második olyan filmje a Gru 2 (Despicable Me 2; 2013) után amelynek Pharrell Williams énekli a főcímdalát.

(diumiu)

Ez a második film az Illumination Studió-tól, hogy egy Max nevű kutya történetét mutatja be, az első "A kis kedvencek titkos élete" (The Secret Life of Pets; 2016) volt.

(diumiu)

Az első Tv spot a dél-koreai Pyeongchang-i olimpián debütált.

(diumiu)

Az első Tv spot-ot 2018. február 9-én adta ki az Illumination Stúdió.

(diumiu)

Kaitlyn Maher negyedik karácsonyi szinkronszerepe lesz ez a film.

(diumiu)

A Gru 3-ban (Despicable Me; 2017) Margo olyan pólót visel, amelyen "A Grincs" (2018) legújabb részéből látható egy fotó. Mindkettő Ilumination produkció, így szerették volna reklámozni a filmet.

(diumiu)

Az Illumination stúdió második ünnepi filmje a "Hopp" (Hop; 2011) után.

(diumiu)

Az llumination stúdió harmadik zenés filmje a "Lorax" (2012) és az "Énekelj után!" (Sing; 2016).

(diumiu)

Az Illumination stúdió kilencedik filmje.

(diumiu)

Ez Benedict Cumberbatch második animációs filmje, a Madagaszkár pingvinjei (Penguins of Madagascar; 2014) után.

(diumiu)

Az Illumination stúdió második Dr. Seuss filmje, Lorax (2012) után.