Démoni

Demonic

2023.01.28 Antalné Anett

Kár volt rá pocsékolni az időt. Többet vártam a filmtől.

2022.08.03 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Nyelni, és nem visszaköpni!

Egyszerűen rém gyenge és haszontalan filmet láttam. Nem is fogom bő lére fogni! De megpróbálom kifejteni, miről is tépem a számat! Neill Blomkamp ambiciózus filmes, akinek bőven volt ideje bizonyítani, de sajnos még midig csak úgy tudunk rá hivatkozn... Teljes kritika

2021.10.08 jfruzsi97

Kicsit azért többre számítottam, nem lett valami 'erős' ez a film. Egyszer meg lehet nézni.

2021.08.20 Eastern79

Egy jó rendező pocsék filmje

Neill Blomkamp igazán egyedi stílussal megáldott rendező, nagyon kedvelem a filmjeit, ezúttal azonban valami félrecsúszott. A történet egy fiatal nőről szól, aki nincs túl jó viszonyban az édesanyjával, mivel az tömeggyilkos. Egyszer aztán felkeresik egy rejtélyes vállalattól, miszerint ők ápolják a kómába esett asszonyt, és egy új eljáráshoz szükségük lenne a segítségére. Egy virtuális valósághoz hasonló program segítségével bejuttatják az elméjébe, ahol kommunikálni tud a magatehetetlen nővel. Természetesen semmi nem megy simán, mert kiderül, hogy anyuka démoni megszállottság alatt van, és mivel jól megpiszkálták a dolgot, az entitás elszabadul. Közben az orvosokról kiderül, hogy technokrata papok, a csaj meg rájön, hogy évekig rosszul ítélte meg a mamát, ezért már csak bűntudatból is le akar számolni a gonosz lénnyel. Meg hát meglehetősen hülye dolgokat hallucinál. A sztori erősen A Sejt koppintásának tűnik néhány mellékszállal felturbózva. A történetvezetés lassú, horrornak nem kimondottan ijesztő, néhol sablonokból építkezik, ráadásul a szereplők gyakran logikátlanul reagálnak az egyes szituációkra. A másik világban tett "kirándulások" hangulatosak és látványosak, az atmoszféra többnyire nyomasztó, főleg a remekül eltalált hangoknak köszönhetően, azonban ezzel ki is merült a film összes pozitív tulajdonsága. Kicsit több merészséggel sokkal többet ki lehetett volna hozni a történetből, ebben a formában azonban gyengén muzsikál.

2022.05.17 BoBamburg

Neill Blomkamp miatt naivan elhittem, hogy ez megint valami király sci-fibe (vagy most épp horrorba) bugyolált társadalomkritika lesz, király képi világgal, de ez egyszerűen csak rossz volt. Gyenge színészi munka, béna kivitelezés és a történet is egész középszerű volt.

2021.08.29 Lóri Ádámcsik

Lassú és unalmas

Nem sok értelme volt elkészíteni. :(

2022.01.01 pj19

Csapnivaló lett ez a film. A történet, az idétlen zenék, az idegesítő animációs világ. Főleg a District 9 zsenialitása után vártam sokkal többet Neill Blomkamptól. Pedig ebből a sztoriból többet ki lehetett volna hozni. Csak az nézze meg, akinek van felesleges 105 perce.

2021.08.20 BÉLA

Gyenge

Hát, bizony ez nem egy nagy szám. Hát, én megmondtam.

2021.08.06 grufa

Nem mondom, hogy ez volt a legrosszabb horror, amit valaha láttam, de szerintem egy kissé hatásvadásvadász sikeredett.

2021.08.09 Pimasz

OKé, ez a film nagyon ott van, engem legalábbis teljesen a székhez szegezett. A Démoni tudja, hogyan kell elérni azt a hatást, hogy még órákkal a film megnézése utén is agyalj mindazon, amit láttál.