Rendező: Berki Patrik
Premier: 2023.04.01.
Caroline Boulton
Sebestyén Kátja

2024.02.20 kabel Nézhetetlen

Szekunder szégyenérzet az erdő mélyén

A filmre azért klikkeltem, mert felbukkant egy horror oldal kínálatában, és egy ujjamon meg tudom számolni, hány magyar horrorfilmet láttam eddig. Ez a szám továbbra sem változott, mert sajnos ezt a dolgot nem tudtam végigülni. Egyszerűen nem élvezhető kategória, túlságosan amatőr minden eleme. De semmi baj, látszik, hogy elsőfilmes munka, az első filmek összes létező hibájával. A készítőknek annyi tanácsot adnék, hogy legközelebb eredetibb sztorit találjanak ki, és talán egy kisebb filmben kéne gondolkodni. Illetve, a forgatókönyvírást lehet, napolni kéne, mert minden mondat hiteltelennek és mesterségesnek hatott. Ennél még az improvizálásnak is több értelme van. A színészek maguk sem hitték el, amit szájukba adtak, és meg sem próbálták eladni szerepüket. Minden jelenet nagyon kínos hatású, mintha egy Horrora akadva-jellegű paródia lenne, csak viccek nélkül. Ha már itt tartunk, legalább próbáljatok meg a helyszínen hangot felvenni, ezek az újraszinkronizált jelenetek hihetetlenül atmoszférarombolóak. A kamerás gyereknek meg szóljatok, hogy a színészeket a képben kéne tartani, nem Mr. Robotot forgat. Bevallom, hamar kinyomtam a filmet, de azok az ijesztések, amiket láttam, nem vettek le a lábamról, szóval még ezért sem tudnám ajánlani. Ezek felépítésére és kivitelezésére pont érdemes lett volna más horrorfilmeket nézni. Tényleg csak le kellett volna másolni egy az egyben pár horror elemet a zsáner egyik jobb filmjéből. Sok sikert további filmekhez, ennél csak jobb lehet.