Démoni

Démoni

Demonic

Nathalie Boltt

Egy fiatal nő gonosz és sötét erőket szabadít fel, amikor édesanyjával való elhidegült kapcsolata egyre sötétebb gyökerekhez kezd vizzavezetni. A látnok erejű rendező, Neill Blomkamp a District 9 után ezúttal a természetfeletti erők legfélelmetesebb zugait tárja fel legújabb… Több

Rendező: Neill Blomkamp
Forgatókönyvíró: Neill Blomkamp
Ország: Kanada
Premier (HU): 2021.08.05. | Telekom TVGO (2021.12.05.)
Forgalmazó: ADS Service

2023.01.28 Antalné Anett

Kár volt rá pocsékolni az időt. Többet vártam a filmtől.

2022.08.03 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Nyelni, és nem visszaköpni!

Egyszerűen rém gyenge és haszontalan filmet láttam. Nem is fogom bő lére fogni! De megpróbálom kifejteni, miről is tépem a számat! Neill Blomkamp ambiciózus filmes, akinek bőven volt ideje bizonyítani, de sajnos még midig csak úgy tudunk rá hivatkozn... Teljes kritika

2021.10.08 jfruzsi97

Kicsit azért többre számítottam, nem lett valami 'erős' ez a film. Egyszer meg lehet nézni.

2021.08.20 Eastern79

Egy jó rendező pocsék filmje

Neill Blomkamp igazán egyedi stílussal megáldott rendező, nagyon kedvelem a filmjeit, ezúttal azonban valami félrecsúszott. A történet egy fiatal nőről szól, aki nincs túl jó viszonyban az édesanyjával, mivel az tömeggyilkos. Egyszer aztán felkeresik egy rejtélyes vállalattól, miszerint ők ápolják a kómába esett asszonyt, és egy új eljáráshoz szükségük lenne a segítségére. Egy virtuális valósághoz hasonló program segítségével bejuttatják az elméjébe, ahol kommunikálni tud a magatehetetlen nővel. Természetesen semmi nem megy simán, mert kiderül, hogy anyuka démoni megszállottság alatt van, és mivel jól megpiszkálták a dolgot, az entitás elszabadul. Közben az orvosokról kiderül, hogy technokrata papok, a csaj meg rájön, hogy évekig rosszul ítélte meg a mamát, ezért már csak bűntudatból is le akar számolni a gonosz lénnyel. Meg hát meglehetősen hülye dolgokat hallucinál. A sztori erősen A Sejt koppintásának tűnik néhány mellékszállal felturbózva. A történetvezetés lassú, horrornak nem kimondottan ijesztő, néhol sablonokból építkezik, ráadásul a szereplők gyakran logikátlanul reagálnak az egyes szituációkra. A másik világban tett "kirándulások" hangulatosak és látványosak, az atmoszféra többnyire nyomasztó, főleg a remekül eltalált hangoknak köszönhetően, azonban ezzel ki is merült a film összes pozitív tulajdonsága. Kicsit több merészséggel sokkal többet ki lehetett volna hozni a történetből, ebben a formában azonban gyengén muzsikál.

2022.05.17 BoBamburg

Neill Blomkamp miatt naivan elhittem, hogy ez megint valami király sci-fibe (vagy most épp horrorba) bugyolált társadalomkritika lesz, király képi világgal, de ez egyszerűen csak rossz volt. Gyenge színészi munka, béna kivitelezés és a történet is egész középszerű volt.

A film 8 754 305 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 434 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Neill Blomkamp első rendezése, amelynek munkálataiban Sharlto Copley nem vett részt.Szerző: csd

A film forgatása titokban zajlott Kanadában a koronavírus-járvány ideje alatt.Szerző: csd

(2021. 08. 13.)
Mi rejlik egy tömeggyilkos tudatalattijában?
Nagy visszatérésnek Blomkamp persze nem a Démonit, hanem a District 9 folytatását tervezte, amin állítólag már javában dolgozik, de nem lepődnénk meg, ha ez a mellékesen összedobott horrorfilm megnehezítené a District 10 finanszírozását. Hiszen tűnjön bármilyen tehetségesnek is, Blomkamp még mindig egyslágeres rendező. És ha így folytatja, az is ma... Több

(2021. 08. 13.)
Az ördög bújt a District 9 rendezőjébe
Ennél súlyosabb ítéletet nehéz mondani egy filmről, hogy jóformán meg sem kell nézzük ahhoz, hogy azt mondhassuk, láttuk. Ahogy Blomkampról sem, akiről most már azt sem hihetjük el őszintén, hogy hatalmas tehetség, aki eddig sosem tudott igazán kibontakozni. Több

(2021. 08. 05.)
A sztori vérszegénységét jelzi, hogy a film nagyjából utolsó harmada már mind a fináléval telik el, addigra már pokoli lények és magukat tudósnak álcázó vatikáni kommandósok társaságában (komolyan). De akkor legalább lenne nagy az a finálé, legalább jönne az a démon! Több