István, a király

István, a király

2023.08.30 Boro

Egy mestermű! Az 1973-as Jézus Krisztus szupersztárral tudom egy szintem említeni. Örülök, hogy abban a korban születtem, mikor mindkét mű mélyen megérintett. Hála és köszönet minden résztvevőnek, akik megalkották ezt a csodát.

2022.07.20 JRD

Igazából nehéz szavakba önteni azt az érzést, amit a magyaroknak az István, a király jelent. Egy korszakalkotó és eredeti zenei mű, melynek zeneisége valahogyan mindenkit meg tudott szólítani. Egy rockopera, mely elgondolkodtat, dúdolásra késztet és ... Több

2019.03.17 indingo

Szörényi és Bródy legnagyobb, a mai napig újra meg újra színre vitt rockoperája, de az első és az igazi nagy szereposztás olyan dalokkal, melyeket ma is szívesen meghallgatunk. Elementáris erővel hatott Vikidál mint Koppány vagy Nagy Feró mint Laborc... Több

Gyönyörűen megírt, megkomponált és előadott igazi magyar rockopera. Koppány személye talán pozitívabb, mint Istváné, de ez semmit nem von le a mű értékéből. Alapmű!

2017.03.17 GedyPapa

A legjobban sikerült magyar rockopera. Amit mégis sikerült azért párszor megerőszakolnia az adott rendezőnek. De az alapmű, az alapénekesekkel felejthetetlen alkotás!

2018.07.06 LionelMessi10

Fantasztikusra sikerült magyar rockopera. Nagyon szép az egész történet, gyönyörűen komponált zenei mű, felejthetetlen énekesekkel. Itt is látszik, hogy akkor még valóban igazi hanggal rendelkező, nagyszerű előadóművészeink voltak.

2019.02.16 szabomarc

Nagyon jó lett, nekem tetszett. Nyilván az adott korszak miatt nem István volt beállítva főhőseként a sztorinak, inkább Koppánnyal szimpatizál az ember, de jó volt, nekem tetszett.

2018.03.22 NFG

Leírhatatlanul imádom! Csak pár éve találtam rá a szüleim CD-i között! Először kép nélkül hallgattam meg a magnóban! És rettenetesen tetszett, pedig eléggé eltér az ízlésemtől! Pár nap múlva már kívülről tudtam az egész szöveget! (még jobban mint a s... Több

2018.03.26 D. Shaday

Vikidál lélegzetelállító, de a többiek is fantasztikusan egytől egyig! A legjobb rockopera a világon, és az egyik legjobb mű, ami VALAHA készült a világon!

2018.07.10 Kis Anna Kinga

A legjobb magyar rockopera, ami valaha keszult. neha kicsit eroltetett es neha kicsit tul magyar, de azert boven vallalhato kategoria, nem ugy mint a kismillio borzaszto feldolgozasa. Szerencse, h ekkoriban az enekeseink meg tudtak enekelni es nem "valaki" enekelte fel helyettuk a dalokat...

2018.07.06 oneminute

Klasszikus rockopera a magyar történelem jeles eseményét feldolgozva. Némi háttér információra is szükség van ahhoz, hogy az ember megértse a történetet. Nagyszerű színészek zseniális játéka látható a műben.

2016.05.21 Vadgazda

Kifejezetten jól kidolgozott és megírt rock opera! Minden magyar ember számára ajánlott, többet ér mint bármilyen történelem óra egy Szörényi-Bródy mű. Az énekek gyönyörűen előadottak és megírtak, play backnek pedig enm sok helye van. Ajánlott!

2017.05.29 Zoer8993

Nekem ez a leginkább szuper rock opera. Ráadásul hozzátenném, hogy magyar ami pedig méginkább meglepő volt számomra, hogy ennyire tetszett. Eszméletlenül csodás alkotás.

2017.09.26 Bibabac

Imádom. Ha hússzor nem láttam még, akkor egyszer sem. Már gyerekként is nagyon tetszettek a zenék és a történet, de tanult, felnőtt fejjel még jobban tudom értékelni. A dalokért pedig hatalmas tisztelet az íróknak, szerzőknek, hihetetlenül jók.