Az orchidea húsa

Az orchidea húsa

La chair de l'orchidée
Videók

Claire Blandish (Charlotte Rampling) a nénikéje rosszindulatú feltevése szerint örökölte sorozatgyilkos apja hajlamát, ezért elmegyógyintézetbe záratta, de onnan megszökött. Valóban sok haláleset történik körülötte, de az igazi cél a lány vagyonának a megszerzése.

(Berto49)

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1975.01.29.
Charlotte Rampling
Charlotte Rampling

KULCSSZAVAK

2018.12.18 Turro

Nem hiszem, hogy sokak tetszését elnyeri ez a fajta thriller, de lehet, csak én vagyok földönkívüli. Az egész ijesztően baljós hangulatú, közben az agyonzsúfoltság érzetét kelti, borongós, szürke, rideg, amolyan rémálmokat okozó történet. A karakter... Több

2015.06.15 spikeZ

Patrice Chéreau rendezői debütálása nagyszerűre sikerült. Tökéletesen elegyíti a thrillert a drámával, a légkör sötét, a film címe pedig igazán sokatmondó, persze erre csak azután jöttem rá, hogy megnéztem. Tegyetek így ti is, nem fogtok csalódni!

Egyes források azt írják, hogy a filmnek Chase „Miss Blandish nem kap orchideát” cimű thrillerjének a folytatása, vagyis a Rakéta Regényújságban „Gyilkos hajsza” (az eredeti mű: „The Flesh Of The Orchid”, 1948) címen megjelent írás az alapja. A folytatás ténye csak annyiban valóság, hogy Claire Blandish, a főhős a korábbi regényből megismert Miss Blandish 22 éves lánya. Szerző: Berto49