Valakit megöltek

Laura

Laura (Gene Tierney) sokszor látható portréja fénykép alapján készült, amelyet utólag olajfestékkel tettek festményszerűvé.Szerző: Berto49

Eredetileg Rouben Mamoulian volt a rendező, de végül kirúgták.Szerző: wintermat

A film híres volt a fülbemászó főcímzenéjéről. Amikor Hedy Lamarrt megkérdezték, hogy miért utasította vissza a Laura szerepét, azt válaszolta, hogy "Nekem a forgatókönyvet küldték el, nem a zenei albumot". Szerző: rbernadett

A film híres betétdalának, amit David Raksin írt, Judy volt az eredeti címe, Judy Garland iránti tiszteletből. Szerző: rbernadett

A film sztárjai, Gene Tierney, Judith Anderson, Dana Andrews és Vincent Price három éven belül hunytak el egymáshoz képest.Szerző: rbernadett

Úgy volt, hogy Vincent Price elénekli a You'll Never Know című dalt egy parti jelentben, de végül a dal nem szerepelt a kész filmben. Szerző: rbernadett

Rosalind Russellnak felajánlották Laura szerepét, de ő túl kis szerepnek ítélte meg és ezért nem vállalta el. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Gene Tierney és Clifton Webb mind a ketten november 19-én születtek. Szerző: rbernadett

Az eredeti operatőrt, Lucien Ballardot kirúgták és helyette Joseph LaShelle-t szerződtették. Szerző: rbernadett

Marlene Dietrich érdeklődést mutatott a címszerep (angol cím: Laura) iránt. Szerző: rbernadett

Vincent Price mindig is azt mondta, hogy a legjobb film, amit valaha készített.Szerző: rbernadett