mrfaktor   2016. 04. 25.

Sose értettem az olyan embereket, akik úgy utasítják el a régi filmeket, hogy egyet sem láttak közülük. A Laura is bebizonyítja, hogy igazi csavaros krimik régen is készültek. Remekül vezet minket az orrunknál fogva és folyamatosan találgatjuk, vajon ki van az egész rejtély mögött. Persze a végére kiderül, hogy........ :)

Eredetileg Rouben Mamoulian volt a rendező, de végül kirúgták.

(wintermat )

A film híres volt a fülbemászó főcímzenéjéről. Amikor Hedy Lamarrt megkérdezték, hogy miért utasította vissza a Laura szerepét, azt válaszolta, hogy "Nekem a forgatókönyvet küldték el, nem a zenei albumot".

(rbernadett )

A film híres betétdalának, amit David Raksin írt, Judy volt az eredeti címe, Judy Garland iránti tiszteletből.

(rbernadett )