Párizs császára

Párizs császára

L'Empereur de Paris
zirgon

Az ex-fegyenc párizsi kalandor története már számos írót és filmest megihletett. Most ismét új köntösben találkozhatuznk vele, Vincent Cassel alakításában. Francois Vidocq neve Napóleon uralkodása alatt legendaként forog a francia nép körében, mert ő az egyetlen, akinek sikerült megszöknie az… Több

Forgatókönyvíró: Éric Besnard, Jean-François Richet
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2018.12.20.

2021.04.12 Huntermark13

Több történelmi művet is láttam már napjainkba adaptálva, de ebben az esetben fordított érzésem volt. Számomra mozgalmas, izgalmas volt a film. Úgy tűnt, mintha a napóleoni időkre vetítették volna a huszadik század maffiatörténeteit, politikai cselsz... Több

2019.05.02 Thibo84

Nekem kifejezetten tetszett a film. Jók voltak a színészek benne és a cselekmény is jól fel lett építve. Szeretem a képregény adaptációkat, de jó volt valami egészen mást látni, ráadásul egy történelmi jellegű és valós történetet, inkább személy életéről szóló filmet látni.

2019.05.15 kozse48

Három és fél

Szóval egy egészen jó film, remek színészi játékkal (nem szoktam színésznőkért rajongani, de gyönyörű ez a Kurylenko!) és abszolút jól megvalósított korhű környezettel. Jól megrajzolt jellemek, történet, kicsit inkább akciófilm - fene tudja, ha már 98 %-ig kitalált történet, egy lehetett volna feloldódóbb a vége. Nézhető, ajánlom, hiányérzet nem marad.

2019.04.23 FGyula

Végre nem egy újabb sablon film

A film kimondottan érdekes. Jó a színészi játék benne. Az alaptörténet nagyon jó, de erősen úgy érzem, nem hoztak ki mindent a történetből. Igaz, valószínűleg azért, mert akkor túl hosszúra nyúlik a film. Érdemes megnézni.

2020.03.09 szksz

Kaland, de messze a valóságtól.

Ez volt a 3. Vidocq-ról szóló film (ill. sorozat), amelyet láttam. Az elsőre már csak haloványan emlékszem, mert vagy 40 éve láttam a tévében. A második a k. 20 éve készült film, amelyet - megvallom - elég nehezen értettem meg és nem tetszett. Ez kicsit jobb volt szerintem - de azért láttam már több jobb kalandfilmet. A valós történelmi tényeket eléggé eltorzította. Ilyenkor mindig felvetődik a kérdés, mennyire szabad-e ezt tenni. A film több jelenetét amúgy is nehezen hihetőnek tartottam. Összegezve: egyszer megnézhető.

A film 10 982 686 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 7 102 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film cselekményének középpontjában egy valós történelmi személyiség, Vidocq áll, akinek olyan nyomozói eljárásokat tulajdonítanak, mint a beépített nyomozók alkalmazása, a ballisztikai vizsgálat, személyi akták vezetése vagy épp a gipsz láblenyomat készítése. Szerző: hp

A film főszereplője, Vincent Cassel egy 2017-es szeptemberi interjúban beszélt először a filmről. "Egy igaz történetről van szó. Vidocq egy nagyon fontos alakja a francia kultúrának, mégis kevéssé ismert" - mondta. Szerző: hp

A film forgatása 2017. szeptember 25-én kezdődött meg. A stáb október 19. és november 10. között egy egykori francia légierő bázison zajlott Brétigny-sur-Orge közelében. Szerző: hp

(2018. 12. 22.)
Sötét, mocskos, utcai gengszterfilm Napóleon korából. Több

(2019. 01. 19.)
A Párizs császára egy sablonokra építő, ámbár izgalmasan korhű kosztümös krimi, amely sajnos nem járja körbe Vidocqhagyatékát és sajátosságait, és helyette egy középszerű, nem túl rossz, de nem is túl jó film született, amely otthoni nézésre ideális inkább egy szabad délutánt. Több
Megzsarolva
Tokyo Vice