Leonardo

Leonardo

2022.12.27 Robinson76

Egy meg nem értett zseni jellemfejlődése

Egyik kedvenc polihisztoromról szólt, így nyilvánvalóan számomra kihagyhatatlan volt ez a sorozat, és szerencsére minden elfogultságommal együtt is hozta azt, amit elvártam tőle. A szériát egyébként cselekményét tekintve egy fiktív gyilkossági nyomozás keretezi. Leonardót azzal vádolják, hogy megmérgezte múzsáját, és az őt kihallgató nyomozó – akinek előléptetését felettesei a gyanúsított beismerő vallomásának megszerzéséhez kötik – folytatott beszélgetéseinek során tárul fel előttünk. Amúgy minden egyes epizód más-más da Vinci-alkotás keletkezésére fókuszál, ami külön plusz pontot jelentett nálam. A széria azonban nemcsak a munkát hátráltató nehézségeket mutatja be, hanem magát az alkotási folyamatot is prezentálja, illetve közelebb kerülhetünk Leonardo művészi látásmódjához is. A sorozat egy fejlődéstörténeti ívet épít fel mind a zseni személyiségének, mind pedig művészi stílusának vonatkozásában. A Leonardo egy olyan, életrajzi és fikciós elemekből építkező széria, mely egy fiktív nyomozás nyújtotta keretek között mutatja be egy zseniális művész jellemfejlődését és da Vinci egyes remekműveinek fiktív keletkezéstörténetét.