Les adoptés

Les adoptés

2024.01.26 Ahoj poplacsek

7/10 – Lehet, hogy érdemes lesz újra nekifutni

Érzelmi szinten kissé komplex történet, három főszereplő között Mélanie Laurent játssza a nővért, Lisát, akinek az örökbefogadott húga, Marine (Marie Denarnaud) egy kicsit problémás kötődésű csaj, aki bepasizik Alexszel, utóbbit Denis Ménochet játssza, aki számomra Laurenttel együtt a Becstelen brigantykban debütált. Szerkezetileg részekre vagy fejezetekre van bontva a film, mindhárom szereplőnek dedikálva van 1-1 fejezet. A rendező és a forgatókönyvíró egyaránt Laurent, akiről számomra kiderült, hogy ezeken a területeken is megállja a helyét. Maga a történet érzelmileg megterhelő. Lisa nehezen engedi el Marine-t, amikor az a nővére helyett inkább a szerelméhez kezd el elsődlegesen kötődni. Amikor Marine végül folyást enged a vágyainak, beüt egy váratlan baleset, ami mindent megváltoztat. Utána az érzelmi szálak még kuszálódnak, a többiről pedig spoiler nélkül nehéz beszélni. Kissé melankolikus érzéseket kelt végig, de nem a lehangoló értelemben. Viszont szomorúságot és űrt hagy maga után. Mégis jólesett megnézni, és nem pillantgattam az órámra közben. Érzelmi intelligenciát igényel a történet feldolgozása.