Londoni randevú

Londoni randevú

The Lady Vanishes

Egy balkáni utazás során egy angol pár, Iris és Gilbert vonaton szerzett ismerősének, a kissé öreg Miss Troynak hirtelen nyoma vész. Végül a vonat egy fülkéjében találják meg a hóbortos nőszemélyt, egyébként a Secret Service ügynökét, aki az ellenséges kém, Dr. Hartz fogságába került.

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1938.10.07.

2023.01.30 Filmbarát73

Kellemes kis film volt ez így estére. :) Margaret Lockwood elég elragadó teremtés. Volt egy-két jó poén is, ami nekem bejött. :)) Máig maradandó alkotás. A szinkronválasztás pedig kerekké tette az egészet.

2022.08.09 Dorkateo

Hitchock kikerülhetetlen a filmvilágban. Ez a filmje nagyon egyszerű eszközökkel operál. Nincs aláfestő zene, minden díszlet ósdi és a történet sem túl csavaros. Ráadásul, az akció jelenetekeléggé nevetségesek mai szemmel. Mégis, a rendező óriás olya... Több

2015.02.18 juhasz-david93

Hitchcock talán ma már kevésbé ismert, de egyik legkiválóbb alkotása - és nem csak az angol éveiből, de a teljes filmográfiájából.

A film forgatása alatt David O. Selznick írt egy levelet Alfred Hitchcock-nak, amelyben felkéri egy a Titanic-katasztrófájáról szóló film rendezésére, amely végül kudarcba fullad.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kezdetben Michael Redgrave nagyon nem akarta elvállalni a szerepet, mert úgy gondolta, hogy filmben játszani nem igazi színészet, és megalázó egy színpadi színész számára. Végül John Gielgud (aki korábban játszott Hitchcock Titkos ügynök című filmjében) győzte meg őt, hogy érdemes belevágni, és ebben a rendezőben igazán megbízhat, érti a dolgát.Szerző: Menyét Ibolya