Mary és Max

Mary és Max

Mary and Max
Hektor6

Mary Ausztráliában él, egy kertvárosban tölti napjait. Egy nap úgy dönt, levelet ír egy ismeretlennek a távoli New Yorkban. Levele a magányos, befelé fordultan élő nyugdíjast, Max Horowitzt találja meg, kettejük között több ezer mérföld távolságból mély barátság alakul ki, amely mindkettejük… Több

Rendező: Adam Elliot
Forgatókönyvíró: Adam Elliot
Ország: Ausztrália
Premier (HU): 2010.09.30.

2017.09.13 Deku

Jobban tettem volna ha szimplán elkerülöm ezt a filmet mert nem veszítettem volna vele semmit. Sőt így még ki is dobtam az ablakon egy csomó időt. Nagyon fukar volt a film a szórakozást nézve.

2017.03.12 NorbiP

Ez a gyurmafilm fantasztikus. Hatalmas érzelmi löketet hordoz magában, és nagyon szép az animáció. Bárkinek ajánlom, akinek kedve van, egy nagyon szép, elgondolkodtató filmet látni.

2015.05.18 a.edit63

Humoros, de mégis megrázó. Néhol olyan vicces és jócskán van benne angol humor és nem bírod ki röhögés nélkül...a másik pillanatban annyira megható, hogy könnyek szöknek a szemedbe...Ha pedig bele gondol az ember,hogy maga a történet nem is áll messze a valóságtól...Nagyon megható, ajánlom mindenkinek!

2016.04.30 mrfaktor

Nagyon tanulságos, inkább felnőtteknek szóló animációs film egy kislányról és a tőle több száz kilométerre élő idős emberről. Nagyon szívhez szól és elgondolkodtat mindenkit. A film megjelenítése is egész egyedi, nem egy szokványos animációs film az biztos.

2016.10.12 kozse48

Nálam minden idők 3 legjobb filmjében van. Zseniális film életről, halálról, egyszerűségről, szocializációról, barátságról, minden. Persze, annak ellenére, hogy gyurmafilm (amit pillanatok alatt el lehet felejteni...) abszolút felnőtt film. Minden va... Több

A forgatás 57 hétig tartott.Szerző: kázsé

A filmben az egyik sírkövön az áll, "R.I.P. Adam Elliot" (a rendező). Alatta a felirat: "Nagyon túlértékelt."Szerző: kázsé

Az óceán jelenethez 2400 teáskanál kenőanyagot használtak fel.Szerző: kázsé

A macskamenhelyt, amire Ivy a pénzét hagyja, Thomas Stearns Eliotról nevezték el.Szerző: kázsé