Scanian   2016. 07. 06.

Minden előzetes elvárásomat felülmúlta a sorozat, de engem már a pilottal kilóra megvettek a készítők. Nagyon könnyed de közben azért drámai is ott, ahol kell, nagyon bízom benne, hogy a következő évad is hozza ezt a minőséget. Bár ebben szinte biztos vagyok, ezt a receptet nagyon eltalálták az alkotók.

Sniper   2014. 11. 15.

Kiváló sorozat, ott a helye kedvencek között. Tökéletesen adagolt humor, dráma és izgalom, kiváló történet és remek alakítások. Mit kell ehhez még hozzátenni? Az élet írja a legjobb sztorikat (utána Aaron Sorkin, de ezt most mindegy). Nálam könnyedén van benne a top5-ben.

Lizzy Caplan

Michael Sheen és Sarah Silverman a forgatáson ismerkedtek meg. A két színész 2014 februárja óta egy párt alkot.

Michael Sheen brit színész, Walesben született. A sorozatban amerikai akcentust használ.

Dr. William Masters és Virginia Johnson 1957 és 1965 között folytatták úttörő megfigyeléseiket a szexualitás anatómiájának és pszichológiájának terén. Kutatásaik során a 18-89 korosztályon belül 382 nőt és 312 férfit figyeltek meg szexuális aktus illetve maszturbálás közben.

Johnson 88 évesen, 2013-ban hunyt el. Gyakran szexológusként és pszichológusként hivatkoztak rá, valójában azonban szociológiát tanult, amikor megismerkedett Masters-szel, kettejük intenzív közös munkája miatt végül nem fejezte be az egyetemet.

A sorozat szerint Virginia kétszer vált el, mielőtt megismerte volna Masterst. Valójában háromszor ment férjhez, de ellentmondásos információk vannak arról, hogy vajon a harmadik házassága törvényes volt-e.

Dr. William Masters és Virginia Johnson legismertebb munkái a "Human Sexual Response" (1966) és a "Human Sexual Inadequacy" (1970) című könyvek. Mindkettő nemzetközi bestseller lett, harminc nyelvre fordították le őket.

Dr. William H. Masterst eredetileg Paul Bettany játszotta volna, de a színész végül visszalépett a szereptől.