Ricardo Garcia   2019. 11. 09.

Nem egy könnyen emészthető film, és a történet folyásával is egy kissé türelmesnek kell lenni, nem mondom. De irtóra megéri, mert utána nagyon sok mindenen elgondolkodtatott engem személy szerint. Azt hiszem, még egyszer simán meg fogom nézni, annyira fajsúlyos alkotásnak érzem.

piZZola   2019. 11. 07.

Fuh, hát engem ez a film nagyon megérintett. Borzasztóan szívhez szóló tud lenni anélkül, hogy egy pillanatra is melodramatikussá válna a történet. Szerintem mindenkinek látnia kell, mert ezekkel a dolgokkal mindannyian szembesülünk az életben.

Sniper   2019. 10. 08.

Különös moziélményt nyújtott a film, nem követi a jól megszokott sablonokat, nincsenek benne unásig ismételt klisék. A történet végtelenül egyszerű, senki ne számítson óriási drámai fordulatokra! És mégis magával ragadó. Letisztult, őszinte, hétköznapi emberek sorsát mutatja be végtelen nyugalommal. Szokatlan, de nagyszerű megoldás a könnyed szórakoztatásra.

tomvétsz   2019. 10. 04.

Két egymástól idegen, nagyon távoli kultúra találkozását mutatja be Mika Kaurismäki filmje. Érdemes megnézni, de számomra kissé vontatott volt, egy-két izgalmasabb jelenettel kicsit felpörgethették volna a cselekményt.

Mika Kaurismäki
Lucas Hsuan
Vesa-Matti Loiri
Vesa-Matti Loiri
Pak Hon Chu

A Cheng mester konyhája azon filmek közé sorolandó, melyek messze felülmúlják Hollywood sablonosan lelketlen alkotásait. több»

Ártalmatlan limonádé a gasztronómiáról és a multikulturalizmusról sok rénszarvassal és fenséges lappföldi tájjal. több»