Cseng mester konyhája

Lucas Hsuan
Vesa-Matti Loiri
Vesa-Matti Loiri
Pak Hon Chu

Felesége halálát követően a profi séf, Cheng fiával egy világtól távol eső finn faluba utazik, hogy találkozzon egy régi barátjával, akivel még Shanghaiban ismerkedett meg. Csakhogy, a megérkezésük után úgy tűnik, senki sem hallott a férfiről. Egy helyi kávézó tulaja, Sirkka biztosít szállást a… Több

Forgatókönyvíró: Hannu Oravisto
Ország: Finnország, Kína
Premier (HU): 2019.11.14. | Telekom TVGO (2021.01.01.) | Cinego (2022.01.06.)
Forgalmazó: Cirko Film

2019.12.30 Karczaghy Gabor

A finn lélekről

Úgy éreztem, jól mutatja be a nyugis, természetközeli finn vidéki életet, lelkületet. A kínai mester és fia is segít az eleinte nem túlzottan nyitott (de elfogadó) falusiak/kisvárosiak sajátos finn lelkivilágát kidomborítani. A büfés lánnyal kialakult egymás megsegítése már már hollywoodi történetté alakul. Annak ajánlom, aki egy nyugodt, derűs filmre vágyik. Annak nem, aki izgalmas, pörgős, "minden második másodpercben kapjon az agyam egy ingert" típusú filmet nézne.

2019.11.09 paji

Nem egy könnyen emészthető film, és a történet folyásával is egy kissé türelmesnek kell lenni, nem mondom. De irtóra megéri, mert utána nagyon sok mindenen elgondolkodtatott engem személy szerint. Azt hiszem, még egyszer simán meg fogom nézni, annyira fajsúlyos alkotásnak érzem.

2019.10.04 tomvétsz

Két egymástól idegen, nagyon távoli kultúra találkozását mutatja be Mika Kaurismäki filmje. Érdemes megnézni, de számomra kissé vontatott volt, egy-két izgalmasabb jelenettel kicsit felpörgethették volna a cselekményt.

2019.11.07 piZZola

Fuh, hát engem ez a film nagyon megérintett. Borzasztóan szívhez szóló tud lenni anélkül, hogy egy pillanatra is melodramatikussá válna a történet. Szerintem mindenkinek látnia kell, mert ezekkel a dolgokkal mindannyian szembesülünk az életben.

2019.10.08 Gyula

Különös moziélményt nyújtott a film, nem követi a jól megszokott sablonokat, nincsenek benne unásig ismételt klisék. A történet végtelenül egyszerű, senki ne számítson óriási drámai fordulatokra! És mégis magával ragadó. Letisztult, őszinte, hétközna... Több

A film összbevétele 454 805 dollár volt (imdb.com).

(2019. 11. 15.)
Ártalmatlan limonádé a gasztronómiáról és a multikulturalizmusról sok rénszarvassal és fenséges lappföldi tájjal. Több

(2019. 11. 11.)
Gyógyír a szívnek és léleknek
A Cheng mester konyhája azon filmek közé sorolandó, melyek messze felülmúlják Hollywood sablonosan lelketlen alkotásait. Több
Love – Szerelmesen
2016