Éjjeli napfény

Midnight Sun

A film összbevétele 27 365 467 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 47 901 998 forintot termelt. A hazai mozik összesen 40 681 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredetije a japán Taiyo no uta, amelynek címét úgy lehetne fordítani: Dal a Naphoz.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Patrick Schwarzenegger az ikonikus testépítő, színész és politikus, Arnold Schwarzenegger és Maria Shriver legidősebb fia, de vérszerinti rokona az egykori amerikai elnökének, John F. Kennedynek is.Szerző: hp

Ez Patrick Schwarzenegger első főszerepe. Szerző: hp

A film főszereplő karaktere a xeroderma pigmentosum nevű kórban szenved, ami nagyon ritka. 1 millió emberből mindössze egyet érint.Szerző: hp

A Éjjeli napfény az azonos című 2006-os japán film amerikai remake-je. Szerző: hp

Az Éjjeli napfény forgatása 2015. október 12-én kezdődött meg Vancouverben, British Columbiában. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2017. júliusában mutatták volna be, de a stúdió végül egészen 2018. március 23-ra halasztotta a premiert. Szerző: hp

A film csak a tizedik helyen nyitott hazájában a hétvégi bevételi toplistán. Összbevételei 18 millió dollárra rúgnak 2018. áprilisáig. Szerző: hp

A film csúnyán leszerepelt a kritikusok körében. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon mindössze 18 százalékon áll. Szerző: hp