Egy nap (2011)

One Day

Puncs   2019. 12. 01.

Egy életszerűen romantikus dráma

A romantikus filmek gyakran giccsesek, és sokszor túl sok rajtuk a cukormáz, de ez a film ékes példája annak, hogy lehet jó romantikus drámát csinálni a szokásos bevett sémák és klisék nélkül is. Egyúttal azt is bebizonyítja, hogy egy könyvfeldolgozá... teljes kritika»

hszpp   2017. 02. 02.

Számomra ez az igazi romantikus film. nem nyáladzás,nem csak boldogság,tűzön,vizen át kitartva,megküzdve....s igen,sajnos nem boldog befejezéssel. DE ez így szép és jó. Garantált a pityergés lányoknak:)

indingo   2017. 04. 17.

Jim Sturgesst picit kisfiúsnak találtam Annehez képest. A történet tetszett, már azt hitte az ember, hogy tudja mi lesz a vége. Biztos én vagyok gonosz, de úgy örültem, hogy nem lett hepiend.

dailyfilmsan   2018. 05. 01.

Nem vagyok odáig a romantikus filmekért de eszt szeretem a borús befejezés ellenére. Kicsit furcsa hogy életük minden gócpontja egy napra esik de ez adja a film pikantériáját. Szerethetők a karakterek. Bár Emma (Anne Hathaway) a humor istennőjének van beállítva nekem mégse jött át ez a túláradó humor.

Norbi   2018. 07. 09.

Szép film. Romantikus történet, megvan az egésznek a kerete, szépen felépített, jó színészekkel. Nem billen át a nyálas kategóriába ,amit külön kiemelnék mint pozitívumot.

MP170506   2016. 02. 17.

Egyik kedvenc romantikus filmem! Nem csöpög, de mégis tele van érzelemmel! Nagyon jó a humora, megható és tanulságos története. A vége nagyon drámaira sikerült!

Edii   2015. 04. 23.

Ez egy annyira aranyos film volt két annyira szimpatikus szereplővel hogy nem lehetett nem szeretni!Romantikus film, de nem csöpög.Végig érdekes tudott maradni,ami nagyban köszönhető a két színész alakításának és összeillő párosának. A vége drámai, de így lett kerek...

Anne Hathaway

A jelenet, mikor Dexter és Emma meztelenül fürdenek az egyetlen, amiben a színészek nem viselnek parókát.

(kázsé)

A rendező eredetileg nem akart amerikai színésznőt Emma szerepére, de Anne Hathaway Londonba repült egy találkozó kedvéért, ami érzése szerint nagyon rosszul sikerült, de végül megkapta a szerepet.

(kázsé)

Dexter apja megemlíti a Néma szemtanú című filmet, amiben Ken Scott ténylegesen játszott.

(kázsé)

A nyaralás jelenet forgatása közben esett az eső, ezért a színészek egy nagy ponyva alatt játszanak.

(kázsé)

Romola Garai jeleneteit akkor forgatták, amikor szünete volt A bíbor szirom és a fehér c. film forgatása közben.