Az ártatlanság kora

Az ártatlanság kora

The Age of Innocence
Sandor

Martin Scorsese, korunk egyik legnagyobb rendezője elkészítette Edith Wharton Pulitzer-díjas regényének zseniális adaptációját. A film főszerepében az Oscar-díjas Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer és Winona Ryder látható. Az ironikusan Az ártatlanság kora címet viselő kísérteties románc… Több

Forgatókönyvíró: Jay Cocks, Martin Scorsese
Premier (HU): 1994.02.10. | Netflix (2023.04.15.)

2024.01.13 Sandor

Andalító

Nagyon szépen fényképezett történet egy ismeretlen világból, remek színészekkel eljátszatva.

2019.10.02 ZeroHero

Szokatlan kosztumos film Scorsese-tol, a szokasos terjedelemben :D Egy elegansan es izlesesen abrazolt szerelmi drama egy olyan kosztumos filmben, amiben minden a helyen van, tokeletes a korrajz, de valahogy megis hianyzik valami fuszer, hogy mukodni tudjon....

2015.09.01 Mr. Zero

Ha van olyan film, amire azt tudom mondani, hogy nagyon nem tetszett akkor itt van egy. Leginkább a történet volt az, ami nagyon nem tetszett a többi még talán rendben is lett volna ez azonban elrontotta a szórakozásom.

2017.10.31 szanko

Amikor először láttam nagyon nem tetszett. Viszont évek múlva...Igen. Egy rendkívül hedonista és részletgazdag film. tetszett, hogy aprólékosan kidolgozottak a részletek: a festmények a falakon, a képzőművészeti alkotások, a terített asztal, és minde... Több

2023.04.29 Juli@

Látni kell! Csodálatos színészi játék, fantasztikus kosztümök, aprólékos, mesés környezetben leforgatott film! Aki egyszer látta, nem felejti!

Edith Wharton (1862-1937) "The Age of Innocence", című 1920-ban megjelent regénye alapján. A munkát az Amerikai Egyesült Államok legrangosabb írói Pulitzer-díjával tüntették ki. Magyarul 2003-ban a Képzőművészeti Kiadónál jelent meg, Kiss Marianne fordításábanSzerző: Berto49

Daniel Day-Lewis és Michelle Pfeiffer mind a ketten április 29-én születtek. Szerző: rbernadett

A három főszereplő, Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer és Winona Ryder egytől egyig Martin Scorsese első számú választásai voltak a szerepükre. Szerző: rbernadett

A hölgy, aki Winona Ryder mellett áll és csodálja az eljegyzési gyűrűjét a Beauforts bálon, valójában Tamasin Day-Lewis, Daniel Day-Lewis testvére, aki épp a városban járt, hogy meglátogassa a testvérét és Martin Scorsese elcsábította egy kisebb szerepre. Tamasin amúgy szakácskönyvek szerzőjeként ismert. Szerző: rbernadett

(2018. 05. 25.)
Kár, hogy a túlzásba vitt látványorgia miatt nem élhetjük át igazán ennek a tragikus helyzetnek a mellbevágó drámaiságát. Több