Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Két lépés távolság (2019)

Five Feet Apart

Emily Baldoni
Cynthia Evans
Cole Sprouse

Ildikó Bacskai   2020. 12. 28.

Nagyon szomorú film, rendkívül érzelmes dráma, megható és hiteles.

indingo   2019. 05. 27.

A másfél méteres dákó története

A Két lépés távolság a manapság oly divatos, és már-már futószalagon gyártott fiataloknak szóló könyvadaptációk egyike. 2014 Csillagainkban a hiba, 2015 Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni, 2017 Minden minden, 2018 Éjjeli napfény. Hogy mi a közös ... teljes kritika»

Crystaldeer   2020. 12. 05.

Nem lehet egy kalap alá venni más, hasonló témájú filmekkel

Sokáig vonakodtam a megnézésével, őszintén szólva nem tudom, miért, talán mert már sokkal mélyebben érintenek az ilyen jellegű történetek, és az ember hajlandó inkább kizárni, hogy ne okozzon saját magának szomorúságot. Aztán beadtam a derekam, és megnéztem, és természetesen ez is felkerült a kedvenc filmjeim listájára. Egyesek egy kalap alá veszik a hasonló témájú filmekkel (Csillagainkban van a hiba stb.), de mégis tud a film valami igazán mást is, különlegességet adni. Mint például azt, hogy a film által meglehet ismerni egy igen egyedi betegséget, annak tüneteit, kezelési módszereit, amit nem igazán ismernek azok, akik nem érintettek ebben a témában. Másrészt szerintem teljesen szerethetők a karakterek benne. Nincs benne különösebben csavar, és a film kifejlete is teljesen kiszámítható, ezzel ellenben végig magával ragad, és a drámai vonások mellett egy kis humorral is fűszerezve van, nem beszélve a romantikáról. Csak ajánlani tudom.

Shelby07   2020. 03. 26.

Nem volt rossz a film, valóban egy romantikus történetet kapunk, szinte bele tudjuk élni magunk a szívszorító történetbe. Viszont negatívum, hogy ez is egy újabb beteg szerelem, ahol azt dolgozza fel, hogy két haldokló ember hogyan szeret egymásba re... több»

Szilonka   2019. 08. 06.

Megrázó film volt. Maga a betegség nem annyira ismert. A rázó mellény elég megdöbbentő volt.

Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Nagyon szép és megindító, érzelmes történet két fiatalról, akik nem tudnak változtatni az életükön, nem tudják azt tenni amit szeretnének, mivel betegek mindketten. Kifejezetten jól sikerült a film. Nem volt túltolva benne a romantika, hihető és élve... több»

TomÁcs   2019. 09. 24.

Ami tetszett a filmben, hogy nem egy szokványos befejezéssel zárták le, annak ellenére hogy a történet nem volt rendhagyó.

A film összbevétele 80 095 140 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 113 066 335 forintot termelt.

A film főszereplői, Cole Sprouse (Will) és Moises Arias (Poe) is népszerű Disney-sorozatokkal kezdték a pályájukat (Zach és Cody, Hannah Montana). Sőt, a Wizards on Deck with Hannah Montana (2009) forgatásán már együtt álltak a kamerák elé.

Claire Wineland író-aktivista, ami maga is cisztás fibrózissal született, aktívan segítette a főszereplők felkészülését. Claire 2018. szeptemberében hunyt el, miután agyvérzést kapott egy sikeres tüdőátültetést követően.

A Julie-t alakító Emily Baldoni a való életben a rendező, Justin Baldoni felesége.

A Két lépés távolság magasan a várakozások felett teljesített a mozipénztáraknál. A film a 7 milliós büdzséje mellé 50,7 milliót kaszált világszerte 2019. áprilisáig.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Két lépés távolság jelenleg 100 szemlézett cikket követően 54 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. április). A kritikusok méltatták Haley Lu Richardson alakítását, azonban a többségük szerint túlságosan klisés a forgatókönyv.