indingo   2019. 05. 27.
A másfél méteres dákó története

A Két lépés távolság a manapság oly divatos, és már-már futószalagon gyártott fiataloknak szóló könyvadaptációk egyike. 2014 Csillagainkban a hiba, 2015 Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni, 2017 Minden minden, 2018 Éjjeli napfény. Hogy mi a közös ezekben a filmekben? Mindegyik történet középpontjában egy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő tini áll, aki egy a legtöbb néző számára ismeretlen betegségben szenved. Furcsa rövidítések: XP, azaz xeroderma pigmentosum, CF, azaz cisztás firbrózis, vagy SCID, azaz súlyos kombinált immundefektus. Amiket jó is, hogy megismer az ember, hogy milyen furcsa betegségek vannak a világban. A Két lépés távolság eredeti címén Five feet apart, azaz Öt láb... több»

Szilonka   2019. 08. 06.

Megrázó film volt. Maga a betegség nem annyira ismert. A rázó mellény elég megdöbbentő volt.

TomÁcs   2019. 09. 24.

Ami tetszett a filmben, hogy nem egy szokványos befejezéssel zárták le, annak ellenére hogy a történet nem volt rendhagyó.

VvV   2019. 10. 27.

Picit mást vártam, de kellemesen csalódtam a filmben. Nem volt túl nyálas. Hihető volt a történet, a szereplők helyzete és értései.

Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Nagyon szép és megindító, érzelmes történet két fiatalról, akik nem tudnak változtatni az életükön, nem tudják azt tenni amit szeretnének, mivel betegek mindketten. Kifejezetten jól sikerült a film. Nem volt túltolva benne a romantika, hihető és élvezhető volt. A két főszereplő között is jól működött a kémia a vásznon. Szomorú de szép szerelmi történet.

Emily Baldoni
Cynthia Evans
Cole Sprouse

Ha minden jó szándékot figyelembe veszek a rendező munkájával kapcsolatban, akkor is kritikát kell megfogalmaznom… sajnos sokszor észrevehető hogy a tartalom helyenként megfullad a tiltott romantika sziruposságában. több»

A film összbevétele 80 095 140 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 113 066 335 forintot termelt.

A film főszereplői, Cole Sprouse (Will) és Moises Arias (Poe) is népszerű Disney-sorozatokkal kezdték a pályájukat (Zach és Cody, Hannah Montana). Sőt, a Wizards on Deck with Hannah Montana (2009) forgatásán már együtt álltak a kamerák elé.

Claire Wineland író-aktivista, ami maga is cisztás fibrózissal született, aktívan segítette a főszereplők felkészülését. Claire 2018. szeptemberében hunyt el, miután agyvérzést kapott egy sikeres tüdőátültetést követően.

A Julie-t alakító Emily Baldoni a való életben a rendező, Justin Baldoni felesége.