Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Nagyon szép és megindító, érzelmes történet két fiatalról, akik nem tudnak változtatni az életükön, nem tudják azt tenni amit szeretnének, mivel betegek mindketten. Kifejezetten jól sikerült a film. Nem volt túltolva benne a romantika, hihető és élvezhető volt. A két főszereplő között is jól működött a kémia a vásznon. Szomorú de szép szerelmi történet.

Hornyák-Kovács Attila   2019. 04. 27.
Betegségben érintett

A romantikus szál mellett nagyon szépen beleszövi a betegséget a történetbe, bemutatja, miként éli meg valaki, ha egész életben "beteg".

thomino   2019. 05. 06.

Bármennyire is hálás a téma, bizony nem könnyű szerintem megragadni. Könnyedén átfordulhatott volna ez a film is valami hatásvadász alkotásba, amit egyszer megnéz az ember és azzal el is felejti, de szerencsére nem ezt történt. Igazán emlékezetesre sikeredett a Két lépés távolság, ami egyáltalán nem egy komolytalan film.

hansi13   2019. 05. 04.

Mi tagadás kell némi türelem a filmhez, hiszen a történetvezetésnek megvan a maga kissé sajátos dinamikája, de ha rá tud hangolódni az ember, akkor nagyon is magával tudja ragadni a cselekmény. A film alaphangulata persze adott, nincs is igazán szépítve benne semmi, ami általában nem annyira jellemző az ilyen tematikájú filmekre. Nálam már csak ezért is befutó volt ez az alkotás, amit biztos, hogy még jó néhányszor meg fogok nézni. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

zeus1000   2019. 05. 03.

Nagyon kellemes, érzelmes film lett a Két lépés távolság. Igazán szívhez szóló és arra előre figyelmeztetlek, hogy készíts be egy csomag papírzsebkendőt, mert jó eséllyel meg fog ríktani. Nem az én legnagyobb drámája, de egy jól átgondolt és az érzelmekre fókuszáló mozi lett, amit bátran merek ajánlani.

Emily Baldoni
Cynthia Evans
Cole Sprouse

Ha minden jó szándékot figyelembe veszek a rendező munkájával kapcsolatban, akkor is kritikát kell megfogalmaznom… sajnos sokszor észrevehető hogy a tartalom helyenként megfullad a tiltott romantika sziruposságában. több»

A film főszereplői, Cole Sprouse (Will) és Moises Arias (Poe) is népszerű Disney-sorozatokkal kezdték a pályájukat (Zach és Cody, Hannah Montana). Sőt, a Wizards on Deck with Hannah Montana (2009) forgatásán már együtt álltak a kamerák elé.

Claire Wineland író-aktivista, ami maga is cisztás fibrózissal született, aktívan segítette a főszereplők felkészülését. Claire 2018. szeptemberében hunyt el, miután agyvérzést kapott egy sikeres tüdőátültetést követően.

A Julie-t alakító Emily Baldoni a való életben a rendező, Justin Baldoni felesége.