Audrey Hepburn
Audrey Hepburn

Higgins professzor, a nyelvészeti különc, fogadkozik, hogy képes lesz Eliza Doolittle-t, a szerény lányt az előkelő társaság kifinomult hölgyévé változtatni, ha megtanítja "helyesen" beszélni. Annak ellenére, hogy számos kudarcba ütközik, végül sikerrel jár, és Elizát dicsérni kezdik a… Több

Rendező: George Cukor
Forgatókönyvíró: Alan Jay Lerner, George Bernard Shaw
Premier (HU): 1968.08.01.

Pygmalion  (1938)

2021.10.10 Dorkateo

Nem vagyok musical rajongó, és a régi filmek sem vonzanak túlzottan, néhány kivételtől eltekintve. A My Fair Lady az egyik ilyen, kivételesen maradandó film számomra. Nem kopik meg, a dalok is megmaradnak a fejemben, pedig régen néztem utoljára. Csak ismételni tudom a többi véleményt: klasszikus.

Hogy miért is voltak annak idején ennyien szerelmesek egy Audrey Hepburn nevű színésznőbe? Hát,tessék megnézni ezt a fantasztikus musicalt! Lenyűgöz,és magával ragad! Időtálló,klasszikus!

2019.05.25 dailyfilmsan

Egy kiemelkedő klasszikus a film. Szórakoztató és élvezhető. Pont annyira túloz amennyire kell és pont annyit énekelnek benne amennyit kell. Musicalként kítűnő a film. Szerkezeti gondjai vannak de nem annyira nagyok hogy idegesítő legyen és rontson a... Több

2020.12.18 Ildikó Bacskai

Szenzációsan komponált film elképesztő díszletekkel és jelmezekkel, Audrey Hepburn időtálló alakítása minden korban nagyszerű szórakozást biztosít a musical betétekkel gazdagított filmek kedvelőinek.

2016.05.10 wooderman

Ez egy igazán egyszerű,réges régi film, amitől semmit nem szabad várni, és akkor nem is fogunk nagyot csalódni. Egyszerű szerelmi történet, hogy egy szegény tanulatlan lányból hogyan lesz úrihölgy.

A film 12 jelölésből 8 Oscar díjat kapott, ezzel egyike a legtöbb Oscart szerzett filmeknek.Szerző: phanzetomox

A Warner Bros stúdió 60. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1964-ben. Szerző: dulkap

A Warner Brothers addigi legnagyobb sikerét hozta a film. Világszerte 65 millió dollárért adták el a vetítési jogokat.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 07. 20.)
George Cukor tehetségét mutatja, hogy ez a több, mint 50 éves alkotás még mindig nem ment ki a divatból, ugyanolyan jól szórakozik rajta a néző, mint egykoron! Több