Hegedűs a háztetőn (1971)

Fiddler on the Roof

doroffee   2016. 02. 09.

Méltó megfilmesítése az egyik legszebb, legemberibb és legjobb musicalnek. Nagyon jó volt a szereplőválogatás, és maga a film hangulata hozta a zsidó közösség búját-bajait, de örömeit, civódásait, szokásait is.

FarZoo   2015. 06. 24.

Igazi klasszikus, amit legalább egyszer látni kell. A zenéje is megragadó, magával ragadó. Élvezhető, szórakoztató, ugyanakkor a jó humor mellett mondanivalója és történelmi vonatkozása is van.

Hedy0809   2017. 03. 09.

Nagyon jó a zene, a párbeszédek, a történet. Többször láttam, megunhatatlan. Musical kedvelőknek, alapmű! :)

Hercegno   2017. 02. 26.

Szuper film. A zene már adott volt a színpadi musicalből, és tetszett a realisztikus környezet. Jók voltak továbbá a jelmezek, díszletek, a fényképezés.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1971-ben.

(dulkap )