My Girl - Az első szerelem (1991)

My Girl

User 0306   2021. 05. 06.

Borzalmas idegesítő, az agyamra megy, "undorító" ez a film. Kínszenvedés lenne újranézni.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 11.

Egy igazi családi mozi, ami néha vidám, és néha szomorkás, de minden benne van, ami minket, embereket igazándiból jellemez. A drámai szál nagyon megható, lélekfacsaró, de ezzel együtt érdemes megnézni.

ZeroHero   2015. 05. 14.

Nagyon szeretem ezt a filmet. A sztori remek, a színészek is jól játszanak.És valóban, ez a film sírva nevetős,mert hiába vannak benne jó poénok, azért elfacsarodik az ember szíve annál a bizonyos résznél.És ha nincs fából, a könnye is kocsordul..

babsy88   2016. 08. 06.

0-99 éves korig ajánlani tudom. Hihetetlen intelligens filmösszeállítás. Minden karakter jól kidolgozott, remek szereposztás, végig vicces és a végén hihetetlenül szívszorító.

Norbert93   2019. 05. 03.

Nagyon sokszor láttam gyerekkoromban , akkor még nem értettem a fiú miért hal meg a végén, de már akkor hatott rám a film drámai vonala. Tanulságos, kedves és szomorú kis film. Macaulay Culkin legkiválóbb alakítása, itt azért sikerült megmutatni az I... több»

puffancshercegnő   2016. 09. 16.

Először azt hittem, hogy valami nyálas sztori lesz, de örülök hogy nem így lett. A főszereplő karaktere annyira jól van kitalálva, hogy remekül viszi az egész filmet. VIcces, megható, izgalmas, nem fogod megbánni ha megnézed

Leilani   2016. 07. 26.

Ez a film a kedvenceim közé tartozik. Vannak benne humoros és szomorú, megható részek is, a színészek nagyszerűen játszanak, a történet pedig nagyon izgalmas. Nem egy csak egy nézésre alkalmas film. Mindenkinek ajánlom.

Anna Chlumsky a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Chevy Chase számításba jött Harry Sultenfuss szerepére, de a producer Brian Grazer úgy ítélte meg, hogy még nincs elég drámai tapasztalata, ezért Dan Aykroydot ajánlotta Howard Zieff rendező figyelmébe, tekintette arra, hogy a Miss Daisy sofőrje (1989) című filmért Oscarra is jelölték.

A film úgy hozott 1991-ben közel 60m$ bevetélt, hogy mindössze 15m$-ból forgatták egy hónap alatt.

(ZeroHero)