Képek
Videók

Náday Gábor író 1944 Augusztusában ismerkedik meg Ágnessel, s hamarosan szerelem bontakozik ki közöttük. Amikor Náday megtudja, hogy szerelme üldözött zsidó lány, segíteni akar rajta. Megszerzi lánya iratait, s mint apa és lánya egy kis balatoni faluban telepednek le. Néhány nap múlva Ágnest mint Náday Mariannt letartóztatják illegális sajtótermék terjesztéséért. Az író vallomást tesz a rendőrségen, elmondja az igazságot, de a szembesítésnél Ágnes kitart amellett, hogy ő Náday lánya.

Forgatókönyvíró: Fábri Zoltán
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1963.11.14.

2019.03.30 Berto49

Visszatekintés a múltra

Fábri Zoltán a legkiválóbb magyar filmrendezők közé tartozott. Életművét többnyire irodalmi alapokon nyugvó adaptációk alkották, de ezekkel új minőséget teremtett, lépést tartva a külföldi modern filmes törekvésekkel. Filmjei nagyrészt súlyos etikai problémák köré szerveződött. Ez a két idősíkon játszódó film egy tragikus végű szerelem története, az író hőse évtizedek óta azzal a gondolattal gyötrődik, hogy gyávának vagy gyilkosnak tartsa magát. Básti Lajos mellett az akkor még fh. Szegedi Erika alakítása ma is kiemelkedő teljesítmény.

2017.04.15 achyles77

Irtó nyomasztó a film, én bennem még órák múltán is dolgozott. Még ha mondhatni picit kellemetlen élmény is volt, egyáltalán nem bántam meg, hogy megnéztem, mert ilyen húsba vágó filmmel én még sosem találkoztam.

2015.07.16 luba323

Egyszerűen zseniális szerintem, amit Fábri csinál, imádom minden filmjét. Ez a borongós hangulat, ami áthatja a filmet, szerintem egyszerűen utánozhatatlan!

Palotai Boris "A madarak elhallgattak" című, először 1962-ben megjelent regénye alapján.Szerző: Berto49

Húsz óra
1965