A Pál utcai fiúk (1968)

Törőcsik Mari
Törőcsik Mari

Gyorvik   2020. 08. 02.

Nincsenek teljesen megfejtett igazságok

A magyar filmtörténet egyik legkiválóbb drámája és alkalmasint minden idők legkitűnőbb ifjúsági filmje. Mint az ismert, 1969-ben Oscar-díjra is jelölték – mint a Legjobb külföldi film –, amit végül nem nyert el, érthetetlen módon. Persze hány nagysz... teljes kritika»

indingo   2019. 03. 25.

Egy igazán megható regény és a film hűen követi az eseményeket és a kort, amelyben játszódik a történet.

Deku   2017. 07. 17.

Nekem annyira nagyon nem tetszett, maga a sztori. Igazából a könyv sem dobott fel és ez a film sem lett sokkal jobb. Egyszer megnéztem de igazából nem jött be.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Hihetetlen,zseniális!Minden ízében szuperprodukció,és persze a regény is!Nemecsek pedig a hős,a mi hősünk,aki az elveiért,és a magyar földért hal hősi halált! Köszönöm Istenem,hogy magyarnak teremtettél! MINDENKINEK AJÁNLOTT !

Orosz István   2017. 07. 20.

Büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtünk, és a mi kis nemzetünknek van egy ilyen siker regénye melyből elkészülhetett, ez a zseniális ifjúsági film.

MP170506   2017. 07. 10.

Imádtam a könyvet és szerencsére a film is hitelesen hozza a regény történéseit. Szerintem egy tanulságos, elgondolkodtató alkotás.

MidoD7   2019. 04. 21.

Baromian jó kis film lett, nagyon kedveltem. Ez a film nagyszerű lett. Imádom ezt a filmkategóriát már alapból, de ez a film, ha lehet, még inkább elérte, hogy rajongjak érte.

Amerikában 1969. június 23-án mutatták be a mozikban.

(harnas1207)

A grundot egy 1,5 x 2 méteres maketten tervezték meg előre.

(harnas1207)

Mivel 1969-re az eredeti helyszínt már beépítették, Budapest XIII. kerületében, a Visegrádi és a Gogol utca sarkán építették fel a grundot. A környéken az utcák még a macskakővel voltak burkolva, és a házak is a kornak megfeleltek, ezért ideális volt a helyszín.

(harnas1207)

A forgatás 1966-ban kezdődött. Egy londoni gyermekszínészképző iskolából válogatták össze a gyermekszereplőket, akik angol nyelven forgattak, és később szinkronizálták őket.

(harnas1207)

A forgatáson Molnár Ferenc huga, Erzsébet is jelen volt.

(KaTuS55)

A mai ember – kinek lelkét többek között egy Trianon, egy Holokauszt és egy ’56 eseményei is nyomják – számára ugyanis már nem az a legfőbb kérdés és tragédia, hogy volt-e értelme Nemecsek önfeláldozásának, hanem az, hogy hová menjen az ember ha nincsen többé grundja? Mert valahová mennie kell. Mit csináljon a nemzet, ha meghaltak a Nemecsekjei? Mert valahogy tovább kell élni… És közben egy kicsit visszasírjuk a saját gyerekkorunkat is, azt az édes és tudatlan állapotot a ráeszmélés fájdalma előtt. több»