Egyikünk hazudik

One of Us Is Lying

2023.12.19 Török389133

A történet alapvetően érdekes is lehetett volna, de annyi dögunalmas résszel van kitöltve, hogy nem érdemes megnézni, és a fordulatok is csak egy ideig működnek.

2022.03.08 indingo

Mindenki hazudik

Az Egyikünk hazudik című legújabb Netflix sorozat Karen McManus azonos című regénye alapján készült, bár a könyv Lehull a lepel címmel került a polcokra. Én olvastam a könyvet ezért, akarva akaratlanul összehasonlítom vele a sorozatot. Lehet e hozzám hasonlók miatt változtattak a történeten a készítők is. A könyv nekem sokkal jobban tetszett, kerekebb a történet és ami még ennél is fontosabb, hogy van mondanivalója. A sorozat nekem nagyon amerikai lett, a karakterek nem túl izgalmasak és mélyebben meg sem ismerhettük őket. Az, hogy mindenkinek van van titka nem újdonság, csak ezek a titkok eléggé közhelyesre sikeredtek, valami eredetibben, mélyebbet is el tudtam volna képzelni. Illetve a titkok nagy részére már az első részben fény derül, sok izgalmat nem hagyva a nézőknek. Ami zavart, hogy a szereplők nem mennek keresztül jellemfejlődésen, nem tanulnak a hibáikból, sőt újabbakat követnek el. Persze mondhatjuk, hogy senki sem tökéletes. Különösebben kedvelhető, izgalmas karaktert is nehéz találni a sorozatban. Összességében közepesre értékelem.

2021.12.25 Robinson76

Egy tipikus középiskolás krimi

Adott egy amerikai középiskola, adott számos különböző karakter, akik a tinikre jellemző csínytevéseket követnek el. Ebből nem is lenne gond, ha valaki nem tenné mindezeket közre a világhálón. Főhőseinknek büntetésből egy tanulószobában kell maradniuk öten, amely tragikus véget ér. Maradnak négyen, és mindegyiküknek van titkolni valója... Így ürügyük is volt a tanulószobán történtekre... A felvezetést követően egyre többet tudunk meg főszereplőinkről és viselt dolgaikról, de meglehetősen sablonosan és felszínesen teszik mindezt a sorozat készítői. Ezért nem is nyújtottak maradandót, mint ahogy 1-2 kivétellel a színészek sem. Így pedig az átlagosnál ugyan valamivel jobb, de ettől még tipikus amerikai tiniszéria marad. A stílust kedvelőknek ajánlható, mert hozza a kötelezőt, másoknak viszont aligha fog emlékezetes maradni.

2022.02.21 Idknw

Nem rossz, de nem is egy nagy eresztés! Kiszámítható, hogy ki áll a dolgok mögött, mondjuk a végén meglepődtem, biztosan lesz 2. évad, remélem, izgalmasabb lesz, mint ez.

2022.11.29 Vali

Meglepő

Hmm... míg az első évad felét közepesnek tartottam, a vége felé viszont éreztem a folytatás iránti érdeklődést. Nagyon jó lett a második évad. Végig fent tudta tartani az izgalmat. Még így is, hogy az, hogy Jake pontosan miért volt rehabon, nem derült ki. Jól játszottak a színészek, és nem lehetett rájönni, ki a gyilkos. Sokáig Cole-ra gyanakodtam. Meglepő fordulat volt benne bőven. De! Befejezetlen maradt a 2. évad, remélem azért, mert lesz 3. széria.

2022.09.14 Rics

Tiniknek valónak érzem..

2022.02.24 Bíró Péter

Jó sztori

Szerintem egyáltalán nem olyan nagyon kiszámítható a sorozat, a fordulatok tök jó pillanatokban jönnek, nézeti magát. A színészek elmennek, a visszaemlékezésektől viszont néha falnak mentem.

2022.08.06 Krisztina Kalmár

Időpocsékolás

Na, az rendben van, hogy rettenetes rosszul játszó idősebb (30 év körüli) színészek próbálnak tiniket alakítani (totál hiteltelenül)... Ezen túlestem hamar, a Netflixen ez nem is újdonság, de ilyen egy vontatott, csűrcsavart, nyakatekert sztorit... A végén még csak ki sem derül, mi a szösz történt, marad elvarratlan szál, ami jelentheti, hogy lesz több rész is, vagy csak simán már nem tudtak kitalálni semmi jót a befejezésre. Elvesztegetett idő, nem más.

Nem rossz, de nem is egy nagy eresztés, inkább koppintás. A Hazug csajok társasága storyn alapul, aki látta, tudja miről beszélek, na az jó volt.